Pobierz darmowy druk czynnego żalu w formacie PDF lub WORD. Dowiedz się, jak złożyć ten dokument w organie podatkowym oraz jakie są konsekwencje opóźnień.
22
lip
2013
Marcin Kraszewski

Wszystkie dokumenty i porady udostępniamy za darmo. Jeśli uważasz, że nasze artykuły są pomocne, polub naszą stronę na Facebook'u. Dzięki temu będziesz informowany o nowych treściach oraz zmianach w przepisach oraz dokumentach.

polub-fb

Wybierz pożądany format (MS Word lub PDF) i pobierz dokument.

Pobierz PDF
wzór czynnego żalu

Pobierz DOC
wzór czynnego żalu


Jak złożyć wzór czynnego żalu?

Dokument możemy złożyć na piśmie lub (na co również zezwala prawo) przekazać go w formie ustnej do protokołu. Składanie takiego dokumentu nie podlega opłacie skarbowej.

Ważne, aby czynny żal składać zanim organ podatkowy sam stwierdzi popełnienie wykroczenia skarbowego. Jeśli się spóźnimy, pamiętajmy, że karalność wykroczenia skarbowego ustanie, gdy od czasu jego popełnienia upłynął rok. Gdyby jednak w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność przedłużona zostaje o następne dwa lata.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o prawidłowym składaniu czynnego żalu, przeczytaj koniecznie Czym jest czynny żal i jak go napisać?

GD Star Rating
loading...
Ocena artykułu: 3.2/5 (Ilość ocen: 27)
oświadczenie