Czuj się spokojnie na austriackich stokach

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Narciarskie
  4. Ubezpieczenie narciarskie w Austrii

Jeżeli planujesz zakup dobrej polisy na narty, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Oczywiście, możesz zaufać też ograniczonej ofercie biura podróży lub polegać na samej Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego oferowanej przez NFZ – ale nie do końca. Jak zaraz udowodnię, istnieje szereg elementów, których ona nie obejmuje a które są niezbędne w dobrym ubezpieczeniu narciarskim do Austrii. Na koniec napiszę, gdzie tak dopasowane ubezpieczenie łatwo i możliwie tanio kupić.

Kup ubezpieczenie

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 10.000EUR na akcje ratownicze z użyciem śmigłowca. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Austrii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Za co nie zwróci Unia a co powinno się znaleźć w polisie?

Najważniejszym elementem, który musi znaleźć się w ubezpieczeniu na narty jest zwrot kosztów akcji poszukiwawczej (np. pod lawiną) oraz ratunkowej z użyciem śmigłowca. narty w zillertalW Austrii część pomocy medycznej na stoku prowadzona jest z użyciem śmigłowca ratunkowego. Polski NFZ nie zwraca kosztów takiej pomocy a potrafią być one ogromne. Warto zatem kupić taką polisę, która przeznaczy na ten aspekt minimum 10 000 EUR. I tu występuje problem podczas korzystania z ubezpieczeń organizatora wycieczki – zazwyczaj, z powodów oszczędnościowych, opiewają one po prostu na zbyt niską kwotę. Potem musimy dopłacać samodzielnie duże pieniądze.

Co do kosztów leczenia w Austrii, szacuje się, że dobra polisa powinna przeznaczyć na nie nie mniej niż 20 000 EUR. Taka kwota wystarczy na zabezpieczenia kosztów większości niemiłych zdarzeń podczas zimowego wyjazdu. Dodatkowo, warto rozszerzyć polisę o OC narciarskie – wszak nie tylko podczas jazdy samochodem ale również na stoku możemy być sprawcami wypadku.

Są też elementy, na których możemy, podczas wybierania polisy zaoszczędzić. Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem bagażu od utraty wskutek kradzieży bądź wandalizmu. Oczywiście zestaw narciarski jest również elementem bagażu i podlegać będzie ochronie. Można również rozszerzyć polisę o zwrot kosztów powstałych w wyniku zaostrzenia lub wystąpienia choroby przewlekłej. Jeżeli nasz stan zdrowia wskazuje na potrzebę takiej ochrony – warto ją dokupić. Elementy te w niewielkim stopniu zwiększają koszt polisy. Tak czy inaczej, zazwyczaj nie będzie ona droższa niż kilka złotych dziennie.

Gdzie kupić online tak dobrane ubezpieczenie narciarskie do Austrii?

Możliwości jest jak zwykle wiele ale najlepszym rozwiązaniem zdaje się skorzystanie z porównywarek ubezpieczeniowych z możliwością zakupu online. Taki kalkulator udostępniamy po prawej stronie. Jest to bardzo łatwe w użyciu narzędzie, które umożliwia wybór odpowiednio dobranego ubezpieczenia na wyjazd narciarski do Austrii, wśród ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz jego szybki zakup poprzez płatności internetowe. Polisa przyjdzie do Państwa drogą mailową oraz SMSem. Po co zatem spacerować po oddziałach różnych firm i przepłacać, skoro można porównywać? Polecamy i zapraszamy do przeprowadzenia kalkulacji choćby teraz.

Oceń ten wpis