Ubezpieczenie do Hiszpanii

ubezpieczenie już od kilku zł
sprawdź cenę w 1 minutę
15% taniej z kodem "FUKO"!

Czuj się bezpiecznie z dobrą polisą turystyczną

Corrida, flamenco, magicznie zielone wzgórza północy i oblane słońcem plaże południa. To wszystko i wiele innych atrakcji zapewni nam Hiszpania. Co zrobić żeby wspomnienia z wyjazdu oblane były słońcem a nie problemami z opłaceniem hiszpańskiej służby zdrowia?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Hiszpanii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Co ‚zafunduje’ nam Unia?

Zgodnie z informacją podaną na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia obywatele polscy, którzy posiadają ważną Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego są objęci leczeniem podstawowym bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. osiołekNie wszystko jest jednak takie piękne. Aby uzyskać refundację należy koniecznie udać się do placówki państwowej. Dodatkowo pamiętać trzeba, aby sprawdzić dokładnie godziny przyjęć w placówkach medycznych, ponieważ poza wyznaczonymi godzinami za udzieloną pomoc zapłacimy jak za nierefundowane świadczenie prywatne. Podobna pułapka czeka nas jeśli musimy zostać w szpitalu. Jeśli będziemy korzystać z sali jednoosobowej – hiszpańscy urzędnicy wystawią nam rachunek. Dlatego w razie konieczności hospitalizacji pamiętajmy koniecznie że wyłącznie leżąc na sali wieloosobowej możemy otrzymać refundację.

Sprawdź szczegółowe informacje na temat ikona pdfEKUZ w Hiszpanii.

Zwrotu nie dostaniemy też za poradę lekarza stomatologa. Bolące zęby bez dodatkowego ubezpieczenia leczymy zatem za własne pieniądze – a kwota to nie mała, bo za plombę zapłacimy średnio od 60 do 120 euro.

Jak wygląda kwestia zakupu przepisanych medykamentów w Hiszpanii? Jeśli receptę wypisze nam lekarz państwowy, to refundacja obejmie 60% ich ceny. Leki wykupywane bez recepty to koszt 100%.

Jak wybrać dodatkowe ubezpieczenie do Hiszpanii?

Jadąc do Hiszpanii zaleca się jednak, by wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne a nie opierać się jedynie na EKUZ. Przyda nam się ono kiedy będziemy korzystać z opieki lekarskiej poza godzinami przyjęć lekarza państwowego, kiedy konieczny będzie transport, rozboli nas ząb czy też będziemy chcieli leczyć się w wygodnej sali jednoosobowej. Prywatne ubezpieczenie turystyczne ma również inne zalety związane choćby z zabezpieczeniem naszego bagażu.

Wyszukując odpowiednią polisę najlepiej wspomóc się wyszukiwarką ubezpieczeniową (na przykład taką, którą udostępniamy po prawej stronie). Należy pamiętać, że dokonując wyboru polisy musimy jasno określić nasze potrzeby: czy tylko leżakujemy na hiszpańskich plażach czy też uprawiamy na przykład jakieś sporty ekstremalne. Dzięki porównywarce w łatwy sposób porównamy, wybierzemy oraz kupimy odpowiednie i niedrogie ubezpieczenie do Hiszpanii.

Kup ubezpieczenie

Warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwłaszcza, że coraz częściej słyszy się o problemach w przyjęciach do szpitali, czy udzielaniu pomocy medycznej turystom. Jak przekonuje Anna Kozłowska w Polskim Radiu Trójce:

Rzeczywiście placówki medyczne w Hiszpanii zaostrzyły warunki dotyczące przyjmowania naszych klientów, zarówno tych publicznych, jak i tych prywatnych. Nie chcą przyjmować klientów bez wcześniejszej gwarancji pokrycia wszelkich kosztów przez ubezpieczyciela.

Natomiast przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia doradza:

Ponieważ EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski i opłat za świadczenia zdrowotne, obowiązujących w większości państw, aby uniknąć obciążenia tymi kosztami wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.

Dodatkowe ubezpieczenie to nie tylko opieka medyczna w poszerzonym zakresie, ale także opieka w trudnych dla nas sytuacjach związanych z wypadkami drogowymi, utratą bagaży bądź dokumentów. Aby nasze wakacje były zasłużonym wypoczynkiem po miesiącach pracy zawodowej i nie przerodziły się w koszmar dotykający nasz portfel, lepiej być Polakiem, ale tym mądrym przed szkodą…

Hiszpania
4.5 (90%) 2

Artykuły

Bezpieczna Teneryfa?

Bezpieczna Teneryfa?

Wyspy Kanaryjskie są lubianym celem podróży Polaków. Jakie ubezpieczenie wybrać aby czuć się tam bezpiecznie i czy polisa z biura podróży wystarczy?

Czytaj
Ubezpieczamy się na Wyspy Kanaryjskie

Ubezpieczamy się na Wyspy Kanaryjskie

Polisa na czas wyjazdu do tak egzotycznego miejsca to niebagatelna sprawa. Zastanówmy się, jak wybrać tę właściwą i nie przepłacić.

Czytaj