Ubezpieczenie do Anglii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie na Wyspach

Opieka medyczna w Anglii nie uchodzi za jedną z najlepiej działających w Europie, natomiast koszty leczenia i leków są zdecydowanie jednymi z wyższych.

Jeżeli wyjeżdżasz w celu podjęcia pracy, zamierzasz rozpocząć tam naukę lub Twój wyjazd ma charakter turystyczny, bardzo istotne jest dobre ubezpieczenie do Anglii. Niedostateczne zabezpieczenie może stać przyczyną poważnych kłopotów finansowych. W poniższym tekście, postaramy się pomóc Tobie wybrać najlepszą polisę lub pozostać świadomie przy decyzji o skorzystaniu jedynie z darmowej oferty NFZ.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Anglii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Anglii

Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Anglia a ubezpieczenie NFZ

Wybierając się w podróż na Wyspy, możesz jeszcze w kraju zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).gwardzista Przysługuje ona każdej osobie, która jest ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Uprawnia ona do świadczeń zdrowotnych za granicą przez jeden miesiąc.

Kup ubezpieczenie

Niestety niewątpliwie poważnym mankamentem tego dokumentu jest fakt, że nie gwarantuje on zwrotu kosztów akcji ratunkowej, poszukiwawczej a także transportu medycznego. W związku z tym sam NFZ zaleca wykupienie dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia od nagłych wypadków w Anglii (NW). Koszt takiego ubezpieczenia nie musi być wcale wysoki. Możesz porównać wiele ofert i wybrać odpowiednią dla Ciebie polisę za pomocą naszego kalkulatora.

Gdy jedziesz w celach zarobkowych

Gdy na miejscu Anglii rozpoczynasz poszukiwania miejsca pracy, możesz korzystać z EKUZ. Jeśli zamierzasz zostać na dłuższy okres czasu, karta EKUZ nie jest wystarczającym zabezpieczeniem i należy ją zastąpić miejscowym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Gdy jedziesz w celach turystycznych

Z racji braku zabezpieczenia przez EKUZ sytuacji związanych z wypadkami i ich następstwami, warto, abyś na czas wyjazdu nabył ubezpieczenie turystyczne, które zapewni właściwy dostęp do pomocy medycznej w razie nieszczęśliwego wypadku.