Ubezpieczenie do Dominikany

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Spokojne wakacje na pięknej wyspie

Białe plaże i zachwycające rafy koralowe coraz częściej przyciągają turystów. O czym warto pomyśleć przed wyjazdem, aby czuć się bezpiecznie na wakacjach i jaką polisę na Dominikanę kupić?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Dominikany rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Dominikanę

Wariant XSmall
128 718zł
KL
17 162zł
NNW
214 530zł
OC
1 716zł
Bagaż
Zakres Standard
128 718zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
90 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
160 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Polisę dopasuj do zagrożeń i aktywności

Dominikana to państwo znajdujące się na Morzu Karaibskim. Daleko poza kręgiem cywilizacji europejskiej. Przyciąga nas swą dzikością i egzotyką. Należy jednak pamiętać, że dobry urlop to przede wszystkim bezpieczny urlop. Dlatego też, przed zakupem ubezpieczenia na Dominikanę warto zapoznać się z zagrożeniami jakie na wyspie występują i w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed nimi, czyli uwzględnić je analizując Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Wylatując na Dominikanę musimy pamiętać, ze na wyspie występują pewne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. wyspaWarto dlatego przed wyjazdem – w stosownym czasie – wykonać zalecane przez lekarzy szczepienia oraz uwzględnić w polisie choroby przewlekłe. Korzystając z kalkulatora po prawej stronie można sprawdzić oferty wielu ubezpieczycieli uwzględniając odpowiednie elementy. Powinniśmy się zaszczepić (prawdopodobnie większość szczepień już zrobiono w dzieciństwie ale warto sprawdzić) na WZW typu A i B, żółtą febrę, tężec oraz zapalenie opon mózgowych typu A i C. Szczepienia te nie są wymagane, ale warto je wykonać by na miejscu czuć się bezpieczniej.

Kup ubezpieczenie

Z uwagi na zagrożenie malarią należy zabrać ze sobą repelenty oraz ubrania osłaniające ręce i nogi. Dodatkowo należy pamiętać o przestrzeganiu bezwzględnego zakazu spożywania wody innej iż butelkowana. Na terenie wyspy występuje duże zagrożenie zarażenia się chorobami pasożytniczymi.

Opieka medyczna na wyspie

Dostęp do służby medycznej na Dominikanie jest bardzo ograniczony. Dodatkowo lekarze często życzą sobie wniesienia stosownej opłaty jeszcze przed przystąpieniem do badania. Musimy pamiętać, że na terenie Dominikany Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest respektowana, dlatego tez koniecznie musimy wykupić ubezpieczenie turystyczne, pamiętając aby suma ubezpieczenia nie była niska (min 20 000 EUR) aby wystarczyła na leczenie oraz transport chorego do kraju. Dodatkowe możliwości to ubezpieczenie bagażu przed kradzieżą czy utratą na lotnisku oraz ubezpieczenie OC (np. gdy chcemy prowadzić samochód).

Kupujemy ubezpieczenie turystyczne na Dominikanę

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniej oferty wśród gąszczu polis wielu towarzystw, warto skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeniowej na naszym portalu. Dzięki prostemu systemowi określimy dokładnie nasze wymagania a system wybierze kilka konkurencyjnych ofert, wraz możliwością ich zakupu online.