Ubezpieczenie do Holandii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Nie chcesz płacić, kup prywatną polisę

Za co zwróci nam Unia?

Podstawowym dokumentem ubezpieczenia uprawniającym w krajach Unii Europejskiej do opieki medycznej jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. W ramach karty otrzymamy pomoc medyczną na terenie całej Holandii.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Holandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Wizyta u lekarza po okazaniu karty i zgłoszeniu się do AGIS jest bezpłatna, podobnie jak pobyt w szpitalu. Oczywiście musimy wybrać podstawowy standard. wiatrakJeśli będziemy chcieli leczyć się w lepszych warunkach musimy za to dodatkowo zapłacić. Recepty przypisane przez lekarza mającego podpisany kontrakt z funduszem zdrowia są refundowane. Niestety całość kosztów, jak w większości krajów europejskich, poniesiemy za leczenie stomatologiczne. Transport medyczny do Polski musimy pokryć z własnej kieszeni.

Za co i ile zapłacimy?

Wizyta u lekarza ogólnego to koszt 25 euro, u specjalisty 40 euro, doba leczenia w szpitalu 300-450 euro. Jeśli chcemy ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów leczenia koniecznie w NFZ-cie trzeba przedstawić oryginały rachunków czy też dowodów zapłaty. Ubiegając się o refundację leków zakupionych na terenie Holandii koniecznie na dowodzie zapłaty farmaceuta musi nam wypisać, jakie leki zostały zakupione i kto je wypisał.

Jakie ubezpieczenie do Holandii wybrać?

Pomimo tego, że w ramach EKUZ w Holandii mamy zapewnione leczenie, warto ubezpieczyć się dodatkowo. W innym przypadku zwrot kosztów leczenia otrzymamy w Polsce dopiero po złożeniu wszystkich dokumentów. Po co wydawać pieniądze na opiekę medyczną za którą przyjdzie nam zapłacić w razie choroby, skoro możemy się niedrogo ubezpieczyć już w Polsce? Wykupując dodatkowe ubezpieczenie nie ponosimy kosztów własnych a dodatkowo ubezpieczamy nasz bagaż, powrót do kraju, akcję poszukiwawczą itd. W końcu sam NFZ zaleca wykupienie dodatkowej polisy na wyjazd do Holandii.

Kup ubezpieczenie

Wybór ubezpieczenia w doskonały sposób ułatwia udostępniona przez nas po prawej stronie wyszukiwarka. Wystarczy tylko dokładnie określić swoje potrzeby a system całą pracę zrobi za nas – wybierze kilka najbardziej trafnych i niedrogich propozycji, pozostawiając nam możliwość wyboru.

Holandia
5 (100%) 1