Ubezpieczenie do Holandii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Nie chcesz płacić, kup prywatną polisę

Za co zwróci nam Unia?

Podstawowym dokumentem ubezpieczenia uprawniającym w krajach Unii Europejskiej do opieki medycznej jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. W ramach karty otrzymamy pomoc medyczną na terenie całej Holandii.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Holandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Holandii

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Wizyta u lekarza po okazaniu karty i zgłoszeniu się do AGIS jest bezpłatna, podobnie jak pobyt w szpitalu. Oczywiście musimy wybrać podstawowy standard. wiatrakJeśli będziemy chcieli leczyć się w lepszych warunkach musimy za to dodatkowo zapłacić. Recepty przypisane przez lekarza mającego podpisany kontrakt z funduszem zdrowia są refundowane. Niestety całość kosztów, jak w większości krajów europejskich, poniesiemy za leczenie stomatologiczne. Transport medyczny do Polski musimy pokryć z własnej kieszeni.

Za co i ile zapłacimy?

Wizyta u lekarza ogólnego to koszt 25 euro, u specjalisty 40 euro, doba leczenia w szpitalu 300-450 euro. Jeśli chcemy ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów leczenia koniecznie w NFZ-cie trzeba przedstawić oryginały rachunków czy też dowodów zapłaty. Ubiegając się o refundację leków zakupionych na terenie Holandii koniecznie na dowodzie zapłaty farmaceuta musi nam wypisać, jakie leki zostały zakupione i kto je wypisał.

Jakie ubezpieczenie do Holandii wybrać?

Pomimo tego, że w ramach EKUZ w Holandii mamy zapewnione leczenie, warto ubezpieczyć się dodatkowo. W innym przypadku zwrot kosztów leczenia otrzymamy w Polsce dopiero po złożeniu wszystkich dokumentów. Po co wydawać pieniądze na opiekę medyczną za którą przyjdzie nam zapłacić w razie choroby, skoro możemy się niedrogo ubezpieczyć już w Polsce? Wykupując dodatkowe ubezpieczenie nie ponosimy kosztów własnych a dodatkowo ubezpieczamy nasz bagaż, powrót do kraju, akcję poszukiwawczą itd. W końcu sam NFZ zaleca wykupienie dodatkowej polisy na wyjazd do Holandii.

Kup ubezpieczenie

Wybór ubezpieczenia w doskonały sposób ułatwia udostępniona przez nas po prawej stronie wyszukiwarka. Wystarczy tylko dokładnie określić swoje potrzeby a system całą pracę zrobi za nas – wybierze kilka najbardziej trafnych i niedrogich propozycji, pozostawiając nam możliwość wyboru.