Ubezpieczenie do Mozambiku

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się stabilnie w niestabilnym kraju

Mozambik to piękny kraj oferujący wiele atrakcji dla podróżujących, niestety obecnie dość niebezpieczny. W komunikacie z 6. listopada 2013 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega przed wyjazdem do tego kraju:

w związku z eskalacją konfliktu w Mozambiku, wywołaną zbliżającymi się wyborami i związanymi z nimi zamieszkami, manifestacjami i strajkami oraz gwałtownym wzrostem przestępczości (napady na cywilne samochody, porwania obywateli Mozambiku oraz cudzoziemców).

W zawiązku z tym pamiętajmy o wykupieniu odpowiednio dobranego ubezpieczenia turystycznego do Mozambiku.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Mozambiku rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych oraz konflikty zbrojne.

Co z tą przestępczością?

Przede wszystkim, kupując polisę zwróćmy uwagę, czy będzie obejmować szkody wynikłe w razie wybuchu konfliktu zbrojnego. Poziom przestępczości pospolitej jest ogólnie wysoki. kwiaty na plażyCzęsto dochodzi do zabójstw, napadów rabunkowych, także z użyciem broni palnej. Turyści padają ofiarą napadów w miejscach turystycznych takich jak Maputo czy Beira. Warto rozważyć rozszerzenie ubezpieczenia o utratę bagażu w wyniku rozboju lub zgubienia. Taka opcję umożliwia kalkulator po prawej stronie.

Zagrożenia zdrowotne

Z zagrożeń zdrowotnych należy wymienić przede wszystkim malarię, na którą nie ma szczepionki. MSZ podaje, że ceny usług w klinikach prywatnych są dość wygórowane. Zwrot kosztów leczenia oferowany w ramach polisy powinien obejmować również awaryjny transport medyczny do kraju.

Kup ubezpieczenie

Dodatkowo w ramach polisy możemy wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i na wypadek nasilenia się objawów choroby przewlekłej. Warto upewnić się, czy zwrot kosztów leczenia obejmuje choroby tropikalne. W tym celu należy uważnie przeczytać OWU – Ogólne Warunki Umowy.

Gdzie kupić tak dobrane ubezpieczenie?

Jeśli decydujemy się na wyjazd do Mozambiku, mimo obecnej sytuacji politycznej to wykupmy ubezpieczenie pamiętając o powyższych wytycznych. Możemy to zrobić korzystając z wyszukiwarki na naszej stronie internetowej, która przeszuka dziesiątki ofert towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najbardziej korzystne. Jest to szybki, tani i wygodny sposób na zakup polisy turystycznej do pięknego Mozambiku!

Mozambik
5 (100%) 1