Ubezpieczenie do Rumunii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Z dobrą polisą tylko wampir pozostaje straszny

1 stycznia 2007 roku Rumunia stała się częścią Unii Europejskiej. Dzięki temu obywatele UE ubezpieczeni w swoich krajowych funduszach zdrowia, mogą w trakcie podróży po Rumunii, w razie potrzeby skorzystać z usług rumuńskiej publicznej służby zdrowia. Teoretycznie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Czy tak jest w istocie i jakie ubezpieczenie turystyczne do Rumunii wybrać aby uzupełnić niedogodności EKUZ?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Rumunii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Koszty leczenia

Rzeczywiście, wizyta u lekarza ogólnego jest bezpłatna. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku musimy zwrócić się do lekarza działającego w ramach umowy z kasą chorych i okazać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.Góry Fogarasze Jest to dowód na to, że opłacamy składki zdrowotne do NFZ-u. Aby udać się do szpitala lub lekarza specjalisty, należy wpierw uzyskać skierowanie od lekarza ogólnego. Jeżeli chcemy leczyć się prywatnie, przebierając w placówkach, prywatna polisa będzie nam niezbędna.

Nawet w samej służbie publicznej istnieją usługi, za które zostanie od nas pobrana dodatkowa opłata (gdy korzystamy tylko z EKUZ). Są to świadczenia stomatologiczne dla osób powyżej 18 roku życia oraz niektóre leki. Wysokość dopłaty zależy od kategorii leku.

Ubezpieczenie turystyczne – gdzie kupić i czy warto?

Wykupienie odpowiedniej polisy pomoże nam uniknąć dodatkowych opłat za leczenie oraz pozwoli na skorzystanie z usług prywatnych klinik nie posiadających umów z kasą chorych. Usługi publicznej służby zdrowia w Rumunii mogą pozostawiać wiele do życzenia i naszym zdaniem warto zaopatrzyć się w dodatkową polisę turystyczną oferującą zwrot kosztów leczenia, a także ubezpieczenie bagażu, NNW czy OC.

Kup ubezpieczenie

Ponadto jeśli wybieramy się na trekking w Karpaty, na przykład w pasma Alp Rodniańskich lub Gór Fogaraskich, pamiętajmy, żeby nasza polisa obejmowała zwrot kosztów poszukiwania i akcji ratowniczej z użyciem helikoptera. To bardzo istotna sprawa.

Mając na uwadze te wytyczne, zapraszamy do skorzystania z kalkulatora ubezpieczeń wielu towarzystw, który udostępniamy po prawej stronie. To wygodne i szybkie narzędzie do zakupu dobrego i taniego ubezpieczenia do Rumunii.

Rumunia
5 (100%) 1