Ubezpieczenie do Arabii Saudyjskiej

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Jak czuć się bezpiecznie wśród ropy i piachu?

Z uwagi na to, że wykraczamy poza obszar europejski do wyjazdu musimy się odpowiednio przygotować. Zanim przejdziemy do wyboru ubezpieczenia, przypomnijmy inne ważne elementy.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Arabii Saudyjskiej rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Arabi Saudyjskiej

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Przede wszystkim zaleca się wykonanie kilku szczepień: WZW typu A i B, a także wściekliznę i tężec. Ponadto, aby nie było konieczności saudyjskie monetyudawania się do lekarza ze zwykłym przeziębieniem warto zabrać ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę. W tym celu należy udać się do lekarza by wypisał nam stosowną ilość leków indywidualnych, które wystarczą na czas pobytu poza granicami kraju. Apteczkę powinniśmy dodatkowo wyposażyć w podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na nieżyt jelit, środki odkażające i opatrunkowe, a także w miarę możliwości antybiotyk o jak najszerszym spectrum działania.

Do Arabii Saudyjskiej warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie

Należy pamiętać, że z oczywistych względów, na terenie Arabii Saudyjskiej Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana przez NFZ nie jest honorowana. Dlatego też przed wyjazdem musimy się dodatkowo ubezpieczyć. Koszty leczenia na miejscu należą do wysokich dla europejskich kieszeni. Dlatego wartość sumy na polisie przeznaczona na leczenie nie powinna należeć do najniższych – standardem jest kwota nie mniejsza niż 15 000 EUR.

Kup ubezpieczenie

Często zdarza się, że przed skomplikowanym leczeniem zostaniemy poproszeni o uiszczenie odpowiedniej opłaty. Jak czytamy na jednym z portali podróżniczych:

Często realizacja usługi medycznej warunkowana jest wcześniejszym wniesieniem opłaty lub zaliczki w gotówce. Zaleca się zatem wykupienie ważnej w Arabii Saudyjskiej i możliwie pełnej polisy ubezpieczeniowej.

Bez wykupionej polisy ubezpieczeniowej jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Co oznacza na przykład, że w razie potrzeby będziemy musieli pokryć całkowite koszty transportu chorego do kraju.

Co powinna obejmować polisa?

Wybierając się w tak daleką podróż warto zapewnić sobie stu procentowe bezpieczeństwo, czyli jeszcze w Polsce wykupić dodatkowe ubezpieczenie najlepiej w pakiecie obejmujące: ubezpieczenie zdrowotne, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialność cywilną i assistance. Dodatkową zaleta może być ochrona w przypadku utraty bagażu poprzez kradzież lub rozbój. Jeżeli przeczuwamy wystąpienie lub pogorszenie chorób przewlekłych, możemy również to zaznaczyć, wybierając polisę.

Gdzie kupić i jak wybrać ubezpieczenie?

Korzystając z wyszukiwarki w naszym portalu można, dzięki wielu opcjom wyboru, mieć pewność, że system wyszuka dla nas najbardziej odpowiednie i najtańsze oferty wśród wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Po co przepłacać, skoro można łatwo porównywać ubezpieczenia do Arabii Saudyjskiej!?