Ubezpieczenie do Armenii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Chcesz się czuć bezpiecznie na Kaukazie – pamiętaj o kilku sprawach

Naród ormiański jest niezwykle gościnny, co w okolicznościach pięknej górskiej, kaukaskiej przyrody i w otoczeniu starych monastyrów tworzy mieszankę, której nie sposób się oprzeć. Jak przygotować się do urlopu i jakie ubezpieczenie turystyczne do Armenii wybrać?

Wybierając na urlop Armenię musimy pamiętać jeszcze w Polsce o wykupieniu polisy zdrowotnej. Poniżej znajdziecie Państwo informacje, co powinna zawierać aby być w pełni skuteczną. Nie jest ona wymagane prawnie , jeśli jednak chcemy spokojnie spędzić urlop to warto wydać te kilkadziesiąt złotych na miejscu w Polsce.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Armenii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Armenii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Szczepienia warte zachodu

Do wyjazdu nie jest konieczna Międzynarodowa Książeczka Szczepień. Warto jednak samemu ochronić swoje zdrowie i z uwagi na słaby stan sanitarny, daleki do europejskich standardów,Yerevan w nocy zaszczepić się na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A i B, wściekliznę, tężec, polio. Z tego względu, wybierając ubezpieczenie warto sprawdzić czy obejmuje te choroby oraz (w razie wiedzy o innych problemach zdrowotnych) wystąpienie lub zaostrzenie chorób przewlekłych. Taki zapis w niewielkim stopniu zwiększa koszt polisy a może zaoszczędzić nam sporego wydatku.

Szczególnie, jeśli wybieramy się w głąb kraju i będziemy przebywać sporo czasu poza większymi aglomeracjami miejskimi powinniśmy wyposażyć się w apteczkę, z zawartością środków: przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych, a także środków na biegunkę i wymioty. Trzeba pamiętać że w Armenii nie ma zniżek na leki dlatego ceny mogą być wyższe od europejskich. Ubezpieczenie nie zwraca kosztów zakupu podstawowych leków.

Koszty leczenia i transportu

Z uwagi na to, że Armenii nie obejmuje darmowe ubezpieczenie honorowane w krajach europejskich, oczywistym jest, żeza opiekę medyczną będziemy musieli zapłacić samodzielnie. Koszt wizyty u lekarza ogólnego to wydatek rzędu: 10 000 AMD. Nie posiadając ubezpieczenia bierzemy na swoją kieszeń pokrycie kosztów transportu chorego do Polski, co zazwyczaj wiąże się z dużo większym wydatkiem niż leczenie i co koniecznie powinno znajdować się w zakresie polisy turystycznej do Armenii.

Na co zwrócić uwagę jadąc w góry?

Planując wyprawę w góry należy mieć świadomość, że koszty akcji ratunkowej, czy też akcji poszukiwawczej na kilka lat mogą nas zadłużyć a z wymarzonego urlopu zrobić piekło. Dlatego odpowiednie ubezpieczenie powinno zabezpieczać akcje górska oraz poszukiwanie z użyciem śmigłowca.

Jeśli po Armenii będziemy poruszali się samochodem, konieczne jest rozszerzenie polisy o OC.

Kup ubezpieczenie

Gdzie kupić odpowiednio dobrane ubezpieczenie do Armenii?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne można albo sprawdzać ofertę każdego towarzystwa ubezpieczeniowego albo skorzystać z prostego kalkulatora po prawej stronie, który obejmuje większość dostępnych na rynku polis. System poprosi nas o wprowadzenie danych odnośnie terminu wyjazdu oraz aktywności i potrzebnym zakresie ochrony o którym wyżej pisaliśmy (turystyka górska, OC, ubezpieczenie bagażu, choroby przewlekłe itd.). Po kilku sekundach oczekiwania na ekranie pojawią się wybrane i dopasowane oferty różnych firm wraz z cenami i możliwością ich szybkiego zakupu przez Internet. Prosto, szybko i intuicyjnie.