Ubezpieczenie do Australii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Jest zabójczo piękna i niebezpieczna – więc polisę wybieraj z głową

Na początek porównaj oferty wielu firm za pomocą załączonej porównywarki i kup wybrane ubezpieczenie online. Pamiętaj, że osiem z dziesięciu najbardziej jadowitych węży na świecie żyje w Australii. I choć szansa na spotkanie z jednym z nich jest niewielka, to zawsze dobrze być przygotowanym na taką ewentualność. Oczywiście węże to nie jedyne zagrożenia czyhające na turystów w Australii. Są jeszcze pająki, skorpiony, krokodyle, rekiny, meduzy… oraz ludzie.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Australii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Australii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Wybór polisy uzależnij od aktywności

Chcemy zaopatrzyć się w dobre ubezpieczenie turystyczne do Australii – czyli jakie? Jego zakres zależeć będzie od podejmowanych przez nas aktywności. Jeśli na przykład planujemy nurkowanie, to musimy sprawdzić, czy nie trzeba wykupić dodatkowej ochrony w związku z uprawianiem sportów ekstremalnych. W tym celu, przed dokonaniem zakupu, warto uważnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU).

kanguryNawet jeśli wybieramy się z biurem podróży, powinniśmy wykupić ubezpieczenie, ponieważ te oferowane przez biura oferują minimalny zakres usług i nie są wystarczające. Niektóre towarzystwa dodatkowo oferują pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Skutkiem wypadku lub konfrontacji z niebezpiecznymi zwierzętami może być konieczność skorzystania z opieki zdrowotnej. Niezbędny może się okazać natychmiastowy transport do szpitala. Koszt takiej akcji ratowniczej może opiewać na astronomiczne kwoty, biorąc pod uwagę, że sama doba w szpitalu kosztuje ok 800 dolarów australijskich – ponad 2000 zł, a wizyta u lekarza 60 dolarów, czyli ok 180 zł (dane za MSZ). Ceny są zabójcze, zatem pytanie, jakie powinniśmy sobie postawić, brzmi nie CZY wykupić ubezpieczenie do Australii, ale do jakiej kwoty chcemy uzyskać zwrot kosztów leczenia… Minimum jest tutaj 200 000zł.

Do czego warto dopłacić?

Australia jest tak ogromna, że wynajęcie samochodu wydaje się być jedyną sensowną opcją na podróżowanie. Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe, ale może warto pomyśleć nad drogowym assistance oferowanym często w ramach polisy turystycznej do Australii? Pozwoli to nam na uniknięcie stresu w sytuacji wypadku czy awarii samochodu.

Kup ubezpieczenie

Pamiętajmy o dodatkowych opcjach takich jak NNW czy ubezpieczenie bagażu. Wyjazd do Australii wiąże się z dużymi kosztami i warto wydać kilka złotych więcej na dobrą polisę, niż później żałować.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Australii?

Oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych możesz porównać za pomocą wyszukiwarki na naszej stronie internetowej. Zdarza się, że ceny oferowanych przez Internet ubezpieczeń są niższe niż te, które usłyszysz bezpośrednio od ubezpieczyciela. Polecamy zatem by korzystać z takiej możliwości!