Ubezpieczenie do Azerbejdżanu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Jakie polisy dla jadących na Kaukaz?

Azerbejdżan jest stosunkowo bezpiecznym krajem. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zagrożenie przestępczością pospolitą jest niewielkie, a kradzieże samochodów, napady i rabunki są wciąż rzadkością. Mimo to warto rozważyć poszerzenie polisy o pokrycie kosztów rabunku, utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego, zwłaszcza jeśli lecimy samolotem. Do Azerbejdżanu można między innymi dostać się z Polski tanimi liniami z przesiadką w Budapeszcie, a jak wiadomo bagaże lubią najczęściej gubić się na lotniskach w trakcie przesiadek.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Azerbejdżanu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Ruch drogowy a ubezpieczenie w Azerbejdżanie

Dużym problemem jest ruch drogowy. Kierowcy często nie przestrzegają jego zasad, nie sygnalizują skrętu, wymuszają pierwszeństwo, wyprzedzają na zakrętach i pod górę. Pieszy jest traktowany jako obywatel drugiej kategorii – nie ma pierwszeństwa nawet na pasach, w związku z czym często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. błotny wulkanDlatego powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne, które umożliwi nam zwrot kosztów leczenia i akcji ratowniczej przeprowadzonej nie tylko przez publiczną służbę zdrowia, ale również przez prywatne pogotowie.

Kup ubezpieczenie

MSZ podaje, że wezwanie prywatnej karetki może kosztować w okolicach 100 – 150 EUR, zaś wizyta u lekarza w prywatnej klinice ok 30 EUR. Łatwo zatem policzyć, że ubezpieczenie może nam się zwrócić już po pierwszej wizycie, zaś brak ubezpieczenia może nas narazić na bardzo wysokie koszty w przypadku wypadku. Pamiętajmy też, że poza Baku dostęp do pomocy medycznej jest utrudniony, zatem należy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z transportem medycznym.

Bezpiecznie w azerskich górach

Góry na północy kraju zachęcają do wyruszenia na wędrówki, są to jednak tereny dla doświadczonych górołazów. Przed wyruszeniem na szlak upewnijmy się, czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie zalicza trekkingu do sportów wysokiego ryzyka i czy nie musimy w takiej sytuacji dopłacić. Nie warto na tym oszczędzać, ponieważ koszty poszukiwawczej i ratownicze mogą opiewać na astronomiczne kwoty.

Pamiętajmy, że dobra polisa turystyczna ma wiele dodatkowych opcji takich jak NNW, OC czy assistance i warto zapoznać się z ofertą towarzystwa ubezpieczeniowego i Ogólnymi Warunkami Umowy (OWU) przed zakupem. Ubezpieczenia do Azerbejdżanu możemy porównać z oferty wielu towarzystw i kupić za pomocą naszej wyszukiwarki z prawej strony – szybko, tanio i wygodnie.