Ubezpieczenie do Białorusi

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bratni kraj, bezpieczny kraj?

Na wyjazd na Białoruś potrzebna nam będzie wiza i obowiązkowe ubezpieczanie zdrowotne do tej wizy. Istotne jest, aby ubezpieczenie obejmowało cały okres ważności naszej wizy i dodatkowo było zawarte z ubezpieczycielem reprezentującym T. U. Europa – gdyż tylko te ubezpieczenia są respektowane (do wizy). Jak czytamy na jednym z portali podróżniczych:

obywatele RP aplikujący o wizę jednokrotną powinni przedłożyć polisę ubezpieczeniową, której termin ma być zgodny z terminem ważności wizy […]Polisy ubezpieczenia medycznego honorowane na Białorusi można kupić w Polsce w firmach ubezpieczeniowych upoważnionych przez władze białoruskie do ich sprzedaży.

Jeśli nie będziemy posiadać ważnego ubezpieczenia zdrowotnego nie zostaniemy wpuszczeni na Białoruś. Dodatkowo podróżni, którzy zamierzają kierować pojazdem mechanicznym powinni mieć wykupioną Zieloną Kartę.

Należy pamiętać, że mimo iż pozostajemy w Europie na terenie Białorusi Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego udostępniana prze NFZ do niczego nas nie uprawnia.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie na Białoruś rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Białoruś

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Leczenie a ubezpieczenie

Na Białorusi za leczenie będziemy musieli zapłacić. Podróżnym nie przysługuje darmowa opieka medyczna. Za dobę leczenia szpitalnego zapłacimy ok 30 USD. MirZ uwagi na niski poziom publicznych placówek medycznych, a także koszt leczenia w takiej placówce warto wybierać prywatne punkty medyczne. Ważne żeby wybrana przez nas dodatkowa polisa gwarantowała transport chorego do kraju.

Kup ubezpieczenie

Przed wyjazdem na Białoruś warto skompletować sobie apteczkę, zaopatrując ja w podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie, biegunkę. Z zaopatrzoną dobrze apteczką uda nam się poradzić z przeziębieniem bez konieczności korzystania z porady lekarza.

O czym jeszcze pamiętać?

Z uwagi na częste kradzieże zwłaszcza poza aglomeracjami miejskimi warto ubezpieczyć swój samochód, oraz drogie rzeczy osobiste typu: aparat, laptop. Wybierzmy zatem dodatkowe ubezpieczenie, które obejmuje ochronę bagażu podróżnego w wypadku kradzieży i rozbojów.

Gdzie kupić ubezpieczenie do Białorusi?

Zapraszamy do skorzystania z darmowej wyszukiwarki ubezpieczeń na Białoruś dostępnej na naszej stronie. Prosty system obsługi pozwoli w szybki sposób wybrać ubezpieczenie zagraniczne wśród ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz kupić ją szybko online.