Ubezpieczenie do Boliwii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

B jak Boliwia czy B jak bezpiecznie?

Przed wyjazdem do Boliwii warto uświadomić sobie, że jest to najbiedniejszy kraj Ameryki Południowej, w związku z czym istnieje tam kilka zagrożeń dla podróżujących, które trzeba mieć na uwadze kupując ubezpieczenie turystyczne.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Boliwii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Boliwii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Rozboje i wypadki

Pierwszym z nich jest przestępczość pospolita. Jej poziom nie jest tak wysoki jak na przykład w Wenezueli czy niektórych państwach Ameryki Centralnej, jednak według statystyk Bura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości z 2011 roku liczba zabójstw w Boliwii wynosiła 7,7 na 100 000 obywateli pustynia(dla porównania w Polsce ten współczynnik wynosił 1,2). Dlatego pamiętajmy, żeby nasza polisa turystyczna chroniła nas również w przypadku utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży.

Kolejnym zagrożeniem jest transport oraz zły stan dróg. Autobusy są często w złym stanie technicznym, kierowcy rzadko przestrzegają zasad ruchu drogowego. Zdarzają się lawiny błotne, osunięcia dróg i mostów, zwłaszcza w porze deszczowej (grudzień – kwiecień). Ponadto Boliwia może pochwalić się 'najgroźniejszą drogą na świecie’ – tak ochrzczona została droga z La Paz do Coroico przez Międzyamerykański Bank Rozwoju. Podobno co roku w wyniku wypadków ginie na niej nawet 300 osób! Warto zatem pomyśleć o poszerzeniu zakresu naszej polisy o NNW.

Choroby

Boliwia nazywana jest czasem Tybetem Ameryki Południowej ze względu na wysokie położenie. Stolica administracyjna La Paz zbudowana została na wysokości 4000 metrów n.p.m – u przyjezdnych mogą zatem pojawić się objawy choroby wysokościowej, a w skrajnych przypadkach obrzęk płuc lub mózgu. W Boliwii występuje także wiele chorób tropikalnych – do najgroźniejszych należą przenoszone przez komary denga oraz malaria. Mając to wszystko na uwadze nie zapomnijmy przyjrzeć się uważnie szczegółom dotyczącym zwrotów kosztów leczenia zawartym w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Kup ubezpieczenie

Jest jeszcze wiele opcji, które mogą znaleźć się w naszej polisie takich jak np. pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego.

Jak kupić odpowiednie ubezpieczenie do Boliwii?

Oferty ubezpieczeń do Boliwii wielu towarzystw ubezpieczeniowych możesz porównać już teraz bez wychodzenia z domu – wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki znajdującej się na górze. Ceny polis kupowanych przez Internet są konkurencyjne i nierzadko niższe niż oferowane bezpośrednio przez agentów. Do tego dużą przewagą jest szybkość działania (ceny polis wyliczysz w 2 min), szeroka oferta (największe Towarzystwa Ubezpieczeniowe w jednym miejscu) oraz brak potrzeby zostawiania swoich danych kontaktowych – wszak nigdy nie wiadomo co potem z nimi robią.