Ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!
  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Bośnia i Hercegowina

Zwiedzając ‘kraj w kształcie serca’ pamiętaj o polisie

Kraj ten nie należy do Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, dlatego nie obowiązuje tam EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, umożliwiająca korzystanie z publicznej służby zdrowia w krajach członkowskich. Dlatego tak ważne jest wykupienie prywatnej polisy turystycznej na wyjazd do Bośni i Hercegowiny.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Uwaga na zdrowie, kradzieże i… miny!

Podstawowa usługa oferowana w ramach ubezpieczenia to zwrot kosztów leczenia. Wizyta u lekarza to koszt rzędu 15-25 EUR, pobyt w szpitalu wiąże się z dużo wyższymi opłatami, dlatego wodospad Kravicewarto sprawdzić czy wartość ochrony zdrowia na polisie opiewa na odpowiednio dużą kwotę. Do standardowych zagrożeń życia i zdrowia dochodzą miny – pozostałość po ostatniej wojnie. Latem należy również uważać na słońce i wysokie temperatury.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Bośni i Hercegowiny

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Kolejnym elementem dobrej polisy jest ubezpieczenie na wypadek utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego – szczególnie przydatne, gdy lecimy samolotem, ale nie tylko. Bośnia i Hercegowina jest stosunkowo bezpiecznym krajem, ale zdarzają się kradzieże, zwłaszcza w miejscach popularnych wśród turystów. Każdą kradzież należy zgłosić na policji i odebrać druk zgłoszenia – bez niego ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.

Będziesz kierował samochodem? Pamiętaj o OC!

Jeśli zamierzamy wynająć samochód lub przyjechać własnym, to pamiętajmy, że wiele towarzystw oferuje dodatkowe OC, a także NNW i assitsance w ramach polisy turystycznej. Na miejscu koniecznie jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego (tzw. Zielona Karta). Drogi są z reguły dobrym stanie, ale często prowadzą przez góry, przez co należy zachować szczególną ostrożność.

Jakie ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny wybrać?

Koszt ubezpieczenia zagranicznego nie jest wysoki, a w porównaniu z kosztami, jakie możemy ponieść z własnej kieszeni w przypadku jego braku, jest wręcz bardzo niski. Proponujemy skorzystanie z naszej wyszukiwarki, która pomoże znaleźć najlepszą wśród wielu towarzystw ubezpieczeniowych ofertę oraz kupić ją z pomocą płatności online.