Ubezpieczenie do Czarnogóry

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie odwiedzając adriatycki klejnot

Czarnogóra stała się niezależnym państwem w 2006 roku, gdy na drodze referendum niepodległościowego odłączyła się od Serbii. Jest to kraj stosunkowo mało znany wśród turystów z Polski, ma on jednak do zaoferowania bardzo wiele, począwszy od plaż Morza Adriatyckiego po góry Durmitoru. Warto go poznawać z dobrym ubezpieczeniem turystycznym w kieszeni.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką u góry strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Czarnogóry rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Czarnogóry

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Czym zaskoczy nas służba zdrowia?

Czarnogóra nie jest członkiem Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, dlatego nie możemy liczyć na EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dostęp do publicznej służby zdrowia jest dla Polaków bezpłatny tylko w nagłych przypadkach (pierwsza pomoc). Polskie MSZ podaje, że opłata za prywatną wizytę u lekarza wynosi od 30 do 50 EUR (bez opłat za dodatkowe badania diagnostyczne i zabiegi). Warto zatem rozważyć zakup polisy turystycznej chociażby pod kątem kosztów leczenia – polisa zwróci się nam prawdopodobnie już po pierwszej wizycie u lekarza.

Sporty podwyższonego ryzyka?

Jeśli planujemy nurkowanie lub chodzenie po górach to warto dowiedzieć się, czy tego rodzaju aktywność nie jest uznana przez naszego ubezpieczyciela za sporty wysokiego ryzykakosciółek i czy nie będzie trzeba dopłacić do polisy. W tym celu uważnie należy przeczytać Ogólne Warunki Umowy (OWU). Zwróćmy również uwagę, czy polisa gwarantuje nam zwrot kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej oraz transportu z użyciem śmigłowca w górach.

Kup ubezpieczenie

Inne przydatne usługi oferowane w ramach ubezpieczenia turystycznego to NNW, assistance, ubezpieczenie na wypadek utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego czy transport chorego do kraju. Pamiętajmy o polisie nawet gdy jedziemy na zorganizowaną wycieczkę, ponieważ wiele biur podróży wykupuje swoim klientom ubezpieczenia o minimalnej sumie. Szczególnie przydatne może okazać się pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Gdzie kupić ubezpieczenie do Czarnogóry?

Ubezpieczenia można szybko porównać na naszej stronie korzystając z linku u góry. Uzyskujecie Państwo ten sposób dostęp do wielu ofert towarzystw ubezpieczeniowych, które można łatwo porównywać i wybrać najlepsze.