Ubezpieczenie do Danii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Leczenie w kraju Kierkegaarda nie musi być tanie – ubezpieczenie wybierajmy z głową

Czego można oczekiwać od duńskiej służby zdrowia?

Duński system opieki zdrowotnej opiera się o zasadę pełnej odpłatności za usługi medyczne. Tylko część z nich jest refundowana Duńczykom, jak choćby usługi stomatologiczne w wysokości 40%. Pozostałą część obywatele płacą w rezultacie z własnych kieszeni. Odpłatność nie dotyczy dzieci do 18 roku życia.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Danii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Danii

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Zakupy ewidencjonowane na karcie?

Podobnie rzecz się ma z receptami na leki. Zasadą generalną jest pełna odpłatność w chwili zakupu leków. Ponoszone wydatki są rejestrowane na specjalnej karcie wydawanej przy pierwszych zakupach leków w roku. Następnie za pośrednictwem gmin obywatele uzyskują zwrot wydatków na leki w zależności od wolumenu zakupów. NyhavnJeśli nasze roczne wydatki na lekarstwa nie przekroczą 465 DKK, to nie dostaniemy żadnego zwrotu poniesionych kosztów. Pozostałe poziomy zwrotów wahają się pomiędzy 25% a 85 %. Taryfą ulgową objęte są wydatki dla dzieci, tutaj można otrzymać zróżnicowany procentowo zwrot kosztów w przypadku rocznych wydatków niższych niż 480 koron. Taka procedura dotyczy także turystów (obcokrajowców), którzy mogą za pośrednictwem krajowych biur NFZ ubiegać się o zwroty kosztów lekarstw. Droga wydaję się być czasochłonna i żmudna.

Zakres Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego z jakiego korzystamy, z zasady i w każdym kraju nie obejmuje ponadto transportu chorego do polski (repatriacji). Podobnie ma się rzecz z transportem zwłok do kraju. Obie procedury są dość kosztowne i (nie posiadając prywatnego ubezpieczenie do Danii) pokrywane z kieszeni turysty lub jego rodziny.

Kupując polisę nie skupiajmy się tylko a kosztach leczenia

W takiej sytuacji rozsądnym rozwiązaniem jest zapewnienie sobie ochrony z tytułu KL poprzez wykupienie odpowiedniej dla nas polisy ubezpieczeniowej. Pozwoli to na znaczne uproszczenie obsługi korzystania z pomocy i usług medycznych na terenie Danii. Polisa turystyczna to nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia. Trzeba też pamiętać o ubezpieczeniu bagażu, pomocy prawnej, następstwach nieszczęśliwych wypadków, czy odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Kup ubezpieczenie

W analizie doborze ubezpieczenie do Danii pomocna może być udostępniona po prawej stronie porównywarka ofert wielu firm. Dzięki niej, za darmo poznacie Państwo aktualną ofertę największych towarzystw ubezpieczeniowych. Oczywiście największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość zakupu poprzez Internet po często niższej cenie niż bezpośrednio w placówce TU.