Ubezpieczenie do Dominikany

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Spokojne wakacje na pięknej wyspie

Białe plaże i zachwycające rafy koralowe coraz częściej przyciągają turystów. O czym warto pomyśleć przed wyjazdem, aby czuć się bezpiecznie na wakacjach i jaką polisę na Dominikanę kupić?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Dominikany rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Dominikanę

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Polisę dopasuj do zagrożeń i aktywności

Dominikana to państwo znajdujące się na Morzu Karaibskim. Daleko poza kręgiem cywilizacji europejskiej. Przyciąga nas swą dzikością i egzotyką. Należy jednak pamiętać, że dobry urlop to przede wszystkim bezpieczny urlop. Dlatego też, przed zakupem ubezpieczenia na Dominikanę warto zapoznać się z zagrożeniami jakie na wyspie występują i w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed nimi, czyli uwzględnić je analizując Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Wylatując na Dominikanę musimy pamiętać, ze na wyspie występują pewne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. wyspaWarto dlatego przed wyjazdem – w stosownym czasie – wykonać zalecane przez lekarzy szczepienia oraz uwzględnić w polisie choroby przewlekłe. Korzystając z kalkulatora po prawej stronie można sprawdzić oferty wielu ubezpieczycieli uwzględniając odpowiednie elementy. Powinniśmy się zaszczepić (prawdopodobnie większość szczepień już zrobiono w dzieciństwie ale warto sprawdzić) na WZW typu A i B, żółtą febrę, tężec oraz zapalenie opon mózgowych typu A i C. Szczepienia te nie są wymagane, ale warto je wykonać by na miejscu czuć się bezpieczniej.

Kup ubezpieczenie

Z uwagi na zagrożenie malarią należy zabrać ze sobą repelenty oraz ubrania osłaniające ręce i nogi. Dodatkowo należy pamiętać o przestrzeganiu bezwzględnego zakazu spożywania wody innej iż butelkowana. Na terenie wyspy występuje duże zagrożenie zarażenia się chorobami pasożytniczymi.

Opieka medyczna na wyspie

Dostęp do służby medycznej na Dominikanie jest bardzo ograniczony. Dodatkowo lekarze często życzą sobie wniesienia stosownej opłaty jeszcze przed przystąpieniem do badania. Musimy pamiętać, że na terenie Dominikany Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest respektowana, dlatego tez koniecznie musimy wykupić ubezpieczenie turystyczne, pamiętając aby suma ubezpieczenia nie była niska (min 20 000 EUR) aby wystarczyła na leczenie oraz transport chorego do kraju. Dodatkowe możliwości to ubezpieczenie bagażu przed kradzieżą czy utratą na lotnisku oraz ubezpieczenie OC (np. gdy chcemy prowadzić samochód).

Kupujemy ubezpieczenie turystyczne na Dominikanę

Jeśli sami nie jesteśmy w stanie wybrać odpowiedniej oferty wśród gąszczu polis wielu towarzystw, warto skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeniowej na naszym portalu. Dzięki prostemu systemowi określimy dokładnie nasze wymagania a system wybierze kilka konkurencyjnych ofert, wraz możliwością ich zakupu online.