Ubezpieczenie do Estonii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się bezpiecznie nad najszerszym wodospadem w Europie

To prawdziwe zaskoczenie i geograficzny smaczek. Nieopodal miejscowości Kuldiga rzeka Windawa tworzy szeroki na 110 metrów i wysoki na 2 metry wodospad. Estonia oferuje znacznie więcej atrakcji przyrodniczych także w postaci wodospadów (ponad 30) i około 1000 jezior. By nie kłopotać się zbytnio finansami na miejscu, warto wcześniej zadbać o właściwe ubezpieczenie podróży.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Estonii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Estonii

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Czego będziemy potrzebowali na pewno?

W każdej podróży potrzebujemy szerokiego pakietu ubezpieczeń. Najwięcej może nas kosztować leczenie oraz transport, szczególnie w przypadku poważniejszych zachorowań bądź wypadku. Najlepiej zatem szukać ubezpieczenia kosztów leczenia w zakresie ponad standardowym. Ochrona taka nie zawsze musi zwiększać koszt polisy.

tallinnMinimum wyznacza tu system wzajemnych świadczeń medycznych w ramach Unii Europejskiej. Korzystając w Estonii jedynie z karty EKUZ będziemy zobowiązani do poniesienia odpłatności za usługi medyczne (wg danych NFZ pobyt w szpitalu kosztuje ok. 1,6 euro za dzień – co nie jest ceną wygórowaną). Leczenie stomatologiczne jest w pełni płatne dla osób powyżej 18 roku życia. Lekarstwa objęte są system refundacji, jednakże nie są darmowe. Zakup lekarstw z listy refundowanej wymaga wniesienia zryczałtowanej opłaty (dwie wysokości: 1,27 i 3,20 euro, źródło: dane NFZ) oraz nadwyżki ceny ponad ustalony próg refundacji. Chcąc uzyskać zwrot wydatków w Polsce należy udokumentować je posiadanymi rachunkami.

Dodatkowa polisa ubezpieczeniowa pokryć powinna natomiast wydatki związane z korzystaniem z prywatnej służby zdrowia, koszty transportu do Polski, koszty związane z przyjazdem i pobytem (np. podczas hospitalizacji) osoby bliskiej czy też koszt usług stomatologicznych.

Co powinna jeszcze zawierać prywatna polisa?

Przydatne będzie takżę ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, które stanowi z reguły składową różnych pakietów ubezpieczeń turystycznych. Naprawienie szkód na osobie lub w mieniu powstałych na skutek nieprzewidzianych wypadków może nas poważnie obciążyć.

Kup ubezpieczenie

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca dodatkowo ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe, ale nie zaszkodzi być krytym i z tej strony.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie do Estonii?

Poznanie oferty rynku ubezpieczeniowego w zakresie ubezpieczeń na wyjazd zagraniczny może nam zająć trochę czasu. Aby skrócić ten czas do dosłownie kilku minut, warto skorzystać z oferowanych narzędzi do porównywania ubezpieczeń jak np. udostępniona po prawej stronie kalkulator ofert wielu towarzystw z możliwością szybkiego zakupu online. To proste i intuicyjne narzędzie pomoże Państwu w zakupie odpowiedniego ubezpieczenia do Estonii.