Ubezpieczenie do Etiopii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wybieramy polisę do muzułmańskiego raju

Wybierając się do Etiopii musimy mieć aktualną Międzynarodową Książeczkę Szczepień. Do podstawowych szczepień zalicza się szczepienia przeciw: WZW typu A i B, wściekliźnie, durowi brzusznemu, tężcowi, zapaleniu opon mózgowych i szczepienie przeciw żółtej febrze. Wybierając się w podróż koniecznie należy zapakować repelenty, moskitierę, ubrania z długim rękawem, które nie tylko ochronią nas przed słońcem, ale także przed ukąszeniami komarów, które w tym regionie przenoszą mózgową odmianę malarii.skalny kościół Kupując ubezpieczenie do Etiopii pamiętajmy, że powinno ono obejmować choroby tropikalne.

Dodatkowo należy zachować szczególna higienę przy posiłkach. Wodę można pic wyłącznie butelkowaną, unikać należy kostek lodu do napojów a owoce zakupione na targowiskach należy dokładnie umyć. Problemy żołądkowe są praktycznie ‘pewniakiem’, jeżeli zamierzamy jeść lokalne posiłki.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie w Etiopii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Etiopii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Opieka medyczna a ubezpieczenie turystyczne

Trzeba pamiętać, że przebywamy w Afryce gdzie opieka medyczna jest na niskim poziomie. Dlatego tez dobrze zabrać ze sobą wszelkie leki, które stosujemy na co dzień, a także podstawowe leki na przeziębienie, zatrucie i leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Publiczna opieka medyczna w zakresie podstawowym nie jest droga ale pozostawia wiele do życzenia. Warto w takich sytuacjach korzystać z usług prywatnych klinik – dla przykładu doba leczenia szpitalnego w Klinice Nordyckiej to koszt rzędu 160 USD. Zakładając potrzebę leczenia w prywatnych placówkach, pamiętajmy, aby wybierając ubezpieczenie turystyczne do Etiopii skupić się na tych z wysoką sumą zabezpieczenia.

Gdzie je kupić i ile warto zapłacić?

Aby czuć się całkowicie bezpiecznym podczas podróży warto jeszcze w Polsce przed wyjazdem wykupić polisę ubezpieczeniową do Etiopii. Znacznie podniesie nasz poziom bezpieczeństwa i w razie wypadku bądź choroby nie będziemy obciążani kosztami leczenia czy transportu. Należy pamiętać, że polisę musimy wykupić w Międzynarodowym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, na przykład za pomocą naszego kalkulatora. Trzeba zwrócić uwagę aby w ogólnych warunkach ubezpieczenia zapewniony był transport chorego do kraju a także ewentualne koszty ratownictwa.

Kup ubezpieczenie

Koszty ubezpieczenia jednej osoby na dwu tygodniowy wyjazd do Etiopii to około 100 zł. Korzystając z wyszukiwarki ubezpieczeniowej po prawej stornie w łatwy sposób określicie Państwo swoje potrzeby a system idealnie wybierze kilka konkurencyjnych ofert wśród wielu towarzystw ubezpieczeniowych.