Ubezpieczenie do Iraku

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Zapomnij o wojnie – skup się na turystyce lub biznesie

Irak to nie tylko kraj wojny. To rarytasy kurdyjskiej kuchni wschodu, piękne krajobrazy nie bez kozery przed wojną uważane za raj. Dziś wciąż Irak próbuje odbudować swój turystyczny potencjał. Sprawdźmy zatem, jakie ubezpieczenie powinniśmy wybrać aby czuć się w nim bezpiecznie podczas urlopu lub w pracy.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Iraku rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Iraku

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Urlop i praca o wysokim ryzyku

Należy pamiętać, że jest to kraj w którym życie toczy się nadal z brzemieniem wojny. Bezpieczeństwo turystów pozostawia wiele do życzenia, wybierz więc polisę, która obejmie konflikt zbrojny lub problemy wynikłe w wypadku rozbojów. Odpowiednie oferty oczywiście możesz skonfigurować za pomocą naszego kalkulatora.

Przed zakupem należy sprawdzić czy ubezpieczenie jest honorowane w Iraku. Jeżeli ubezpieczyciel sprzeda polisę do Iraku można przypuszczać, że jest tam honorowana, jednak dużo większą pewność daje wybór jedynie międzynarodowych towarzystw.

Opieka medyczna w cieniu wojny

Należy pamiętać, że Irak jest krajem nadal zniszczonym przez wojnę. Opieka medyczna nie dość, że jest trudno dostępna to jeszcze jej standard pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też, mimo iż nie jest to obowiązkowe, warto zaszczepić się na WZW typu A i B, tężec, wściekliznę.

PalmyraJako turyści za opiekę medyczną będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni czyli z ubezpieczenia. Koszt wizyty u lekarza ogólnego to od 15 do 25 USD, za dobę pobytu w szpitalu bez wliczania w to badań ambulatoryjnych będziemy musieli zapłacić od 15 do 50 USD. Z uwagi na zły stan sanitarny placówek medycznych w razie potrzeby najlepiej korzystać z opieki prywatnej. Pamiętając o tym wszystkim, wybierzmy tylko ubezpieczenie o wysokiej sumie przeznaczonej na leczenie oraz koniecznie obejmującej transport pacjenta do polski.

Kup ubezpieczenie

Gdzie kupić ubezpieczenie do Iraku?

Dokonując wyboru ubezpieczenia turystycznego lub do pracy w Iraku, polecamy, aby skorzystać z wyszukiwarek ubezpieczeń. Na naszej stronie dostępna jest darmowa wyszukiwarka, która po wprowadzeniu podstawowych danych w kilka sekund odnajdzie najlepszą ofertę, wśród wielu towarzystw ubezpieczeniowych i umożliwi jej szybki zakup online.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przed wyjazdem powinniśmy się udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który określi nasz stan zdrowia i zapisze ewentualnie lekarstwa na czas naszego pobytu w Iraku. Ze względu na słaby dostęp do leków, konieczne jest skompletowanie na wyjazd apteczki. Znaleźć się w niej powinny środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, środki na przeziębienie i problemy jelitowe. Dobrze jeśli zaopatrzymy apteczkę w środki dezynfekujące i opatrunkowe. W razie możliwości można zabrać ze sobą antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania. Tak zabezpieczeni możemy sobie w sytuacjach lekkich chorób poradzić sami, bez konsultacji z lekarzem.