Ubezpieczenie do Jamajki

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Wyspa szczęścia – ale czy bezpieczna?

Któż z nas choć raz w swoim życiu nie puścił wodzy fantazji i nie marzył o egzotycznych wczasach na Karaibach. Dziś kiedy linie lotnicze prześcigają się w promocjach czas spełnić marzenia i wybrać się na Jamajkę.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Jamajki rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń na Jamajkę

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Cudowne piaszczyste plaże, niebieska, czysta woda, żar z nieba – cóż nam może przerwać ten pobyt w raju? Trzeba pamiętać, że może się zdarzyć sytuacja w której będziemy musieli skorzystać z opieki medycznej na Jamajce – a karta EKUZ nie ma tam żadnego znaczenia.

W jaki sposób odpowiednio się ubezpieczyć przed następstwami, głównie finansowymi ewentualnego pogorszenia stanu zdrowia lub innego nieprzewidzianego zdarzenia?

Szczepienia, opieka medyczna, polisa

Na Jamajkę nie potrzebujemy Międzynarodowej Karty Szczepień. Lepiej jednak zabezpieczyć się już w Polsce przed żółtaczką typu A i B, błonnicą, polio i tężcem, a także durem brzusznym i żółtą febrą. Szczepienia wykonamy w wielu placówkach w kraju.

baywatchOpieka medyczna na Jamajce jest oczywiście płatna dla turystów, koszt wizyty u lekarza ogólnego to 40 USD, 20 USD więcej zapłacimy za poradę specjalisty (60 USD). Z uwagi na koszty leczenia, w żaden sposób nie refundowane, należy przed wyjazdem na Jamajkę wykupić ubezpieczenie dodatkowe. Najlepiej wykupić polisę w międzynarodowych towarzystwach ubezpieczeniowych (sprawdź nasz kalkulator), ponieważ musi ono być dostępne w wersji anglojęzycznej. Jak czytamy na jednym z portali podróżniczych:

Uznawane są wyłącznie ubezpieczenia firm międzynarodowych wystawione (najlepiej w języku angielskim). Ubezpieczenia polskich firm często nie są honorowane.

W ramach ubezpieczenia na Jamajkę powinniśmy zadbać o to, aby zabezpieczyć: koszty leczenia i akcje ratownicze, koszty leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, leczenie stomatologiczne, transport chorego zarówno na miejscu jak i do kraju.

Kup ubezpieczenie

Gdzie kupić ubezpieczenie na Jamajkę?

Z uwagi na wielość ofert ubezpieczeniowych (co niestety prowadzi do chaosu informacyjnego), proponujemy skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeniowej na naszym portalu. Wypełniając krok po kroku rubryki określicie Państwo czego oczekujecie od ubezpieczenia a system wyszuka kilka konkurencyjnych ofert – pozostawiając Wam możliwość wyboru.