Ubezpieczenie do Kamerunu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Tak różnorodny kraj wymusza potrzebę odpowiednio szerokiego ubezpieczenia

Kamerun to państwo w środkowej Afryce, nazywane ze względu na dużą różnorodność Afryką w pigułce. W jaki sposób przygotować się do tego wyjazdu i jakie ubezpieczenie do Kamerunu nabyć?

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kamerunu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kamerunu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Kameruńska opieka medyczna

Jeśli będziemy potrzebowali skorzystać z opieki medycznej to musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż jest ona na bardzo niskim poziomie, a na prowincjach dodatkowo trudno dostępna. Jeśli tylko mamy możliwość korzystajmy z prywatnych gabinetów, których standard jest choć odrobinę wyższy. AfroamerykanieZa wizytę w gabinecie lekarskim zapłacimy około 20 euro. Pamiętajmy zatem, aby wybrać w Polsce ubezpieczenie, które będzie honorowane w Kamerunie. Aby mieć pewność ochrony, najlepiej korzystać jedynie z ofert międzynarodowych towarzystw ubezpieczeniowych (sprawdź nasz kalkulator).

Ze względu na słabą opiekę zdrowotną, ważne jest, by w razie potrzeby polisa pokrywała koszty transportu chorego do kraju. Sprawdźmy, czy suma przeznaczona na ten cel jest odpowiednio wysoka. Warto skorzystać z wyszukiwarki ubezpieczeń do Kamerunu udostępnionej na naszym portalu. Dzięki niej, w prosty i szybki sposób przebrniemy przez gąszcz ofert dopasowując ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb.

Przede wszystkim profilaktyka

Koniecznie na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem musimy się zaszczepić. Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze – dobrze jednak zaszczepić się także na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A i B, błonicę, tężec, wściekliznę, dur brzuszny. Kamerun to niestety pastwo w którym występuje duże zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Najczęściej notuje się zachorowania na tyfus, cholerę i wirusowe zapalenie opon mózgowych.

Kup ubezpieczenie

Kamerun to kraj afrykański w którym pomoc medyczna daleko odbiega od znanych nam standardów europejskich. Będąc poza obszarem największych miast często jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Dlatego też należy zabrać ze sobą apteczkę, w której znaleźć się powinny leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, podstawowe środki opatrunkowe i odkażające, a także antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania.

Oczywiście wybierając się do Afryki należy zabrać ze sobą repelenty odstraszające komary, a także zakładać ubrania osłaniające ręce i nogi i w miarę możliwości twarz. Na terenie Kamerunu istnieje bowiem duże zagrożenie malarią. Dobrze dobrane ubezpieczenie do Kamerunu może chronić również przed zaostrzeniem lub wystąpieniem chorób przewlekłych. Przed kupnem polisy koniecznie przeczytajmy pod tym kontem jego Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) a konkretnie dział wyłączenia.