Ubezpieczenie do Kazachstanu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

W góry i stepy zabierz sensowną polisę

Wybierając się do Kazachstanu należy (choć nie jest to obowiązkowe) wykupić jeszcze w Polsce ubezpieczenie dodatkowe. Opieka medyczna na miejscu nie jest droga. Mimo to, należy pamiętać, że kiedy zbierze się kilka badań i wizyt u specjalistów może zebrać się całkiem pokaźna suma końcowa, którą przyjdzie nam zapłacić. Z uwagi na kiepski standard placówek medycznych warto korzystać z leczenia w szpitalach i przychodniach prywatnych. Tam za standard bardziej przypominający europejski, przyjdzie nam adekwatnie do tego zapłacić. Mając to na uwadze, wybierzmy ubezpieczenie do Kazachstanu o wysokiej sumie przeznaczonej na leczenie oraz transport poszkodowanego do kraju (min 20 000 EUR).

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kazachstanu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kazaschstanu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Warto zauważyć, że niekiedy w Kazachstanie jako obcokrajowcy możemy zostać potraktowani nieco inaczej niż autochtoni. Za zwykłą poradę lekarską możemy zapłacić np. dwa/ trzy razy więcej. Jak tłumaczy autor poradnika na stronie rządowej:

Znacznie gorzej jest na prowincji. Opieka medyczna jest płatna. Choć ceny usług medycznych nie są wysokie, można spotkać się z sytuacją, iż od cudzoziemców wymagana jest opłata kilkakrotnie wyższa niż dla obywateli Kazachstanu. W publicznych placówkach medycznych cudzoziemcy płacą stawkę trzykrotnie wyższą.

Polisa górska

Do Kazachstanu coraz częściej przyciągają Polaków góry, masyw Tien-Sznu stanowi łakomy kąsek dla niejednego alpinisty. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia na czas akcji górskiej – czyli takiego, które obejmie akcje poszukiwawczą oraz ratowniczą. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

Niezmiernie ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, ponieważ praktyka wykazuje, iż polscy alpiniści/himalaiści zwykle nie posiadają odpowiednich polis ubezpieczeniowych, co przy bardzo wysokich kosztach transportu ofiar wypadków ze stoku ma ogromne znaczenie.

Gdzie kupić tak dobrane ubezpieczenie do Kazachstanu?

Pamiętajmy, że dobra polisa turystyczna ma wiele dodatkowych opcji takich jak NNW, OC czy assistance. Przed zakupem warto zapoznać się Ogólnymi Warunkami Umowy (OWU). Ubezpieczenia do Kazachstanu możemy łatwo porównać (z ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych) i kupić za pomocą kalkulatora z prawej strony – szybko, tanio i wygodnie.

Kup ubezpieczenie

O czym warto jeszcze pamiętać

Dodatkowo, choć Międzynarodowa Karta Szczepień nie jest wymagana na granicy, warto zaszczepić się na WZW typu A i B oraz wściekliznę. Polecamy również, aby wyposażyć się w apteczkę, dzięki której w prostych przypadkach będziemy w stanie sami, bez pomocy lekarza zaradzić dolegliwościom. Na terenie Kazachstanu z uwagi na dużą liczbę zachorowań, wymagane jest zaświadczenie o nosicielstwie wirusa HIV.