Ubezpieczenie do Kirgistanu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Kirgiskie stepy okiem ubezpieczyciela

Wybierając się na urlop do Kirgistanu, warto jeszcze w Polsce pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i swoich towarzyszy wyprawy. Przede wszystkim zaleca się wykonanie kilku szczepień. Nie jest to obowiązkowe i wymagane, ale warto zabezpieczyć się przed WZW typu A i B, błonicą i tężcem. Należy tez pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny na miejscu, spożywać umyte owoce, czy też pić wodę z butelki. W związku z tymi zagrożeniami warto sprawdzić, czy ubezpieczenie do Kirgistanu (Kirgizji) zawiera zabezpieczenie w przypadku powstania lub zaostrzenia chorób przewlekłych.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kirgistanu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kirgistanu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Opieka medyczna dodatkowo płatna

Opieka medyczna w Kirgistanie dla turystów jest płatna. Z uwagi na to, że nie występuje ogólny cennik za usługi medyczne, zdarzały się przypadki, że turysta musiał za leczenie zapłacić nieco więcej. Jak czytamy na jednym z portali:

Opieka medyczna jest płatna. Ceny usług medycznych nie są nadmiernie wysokie, jednak przy braku ustalonego cennika, może okazać się, iż od cudzoziemca pobierane są opłaty na poziomie znacznie wyższym, niż od obywateli Kirgistanu.

Warto zadbać zatem o ubezpieczenie dodatkowe i to takie o wyższej kwocie zabezpieczenia. Pozwoli nam ono chociażby na możliwość korzystania z prywatnej służby zdrowia, co znając poziom usług medycznych i wyposażenie państwowej służby zdrowia – na pewno podniesie nasze poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo wykupując ubezpieczenie do Kirgistanu w standardzie mamy zapewniony transport chorego do kraju – co w innym wypadku ogromnie obciążyłoby nasze konto.

Kup ubezpieczenie

W górach polisa jest inna

Tien ShanNierzadko turystów do Kirgizji przyciągają góry. Warto zabezpieczyć się wykupując dodatkowe ubezpieczenie od ewentualnych kosztów akcji ratunkowej i poszukiwawczej. Jak czytamy na jednym z portali:

Niezmiernie ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia, ponieważ praktyka wykazuje, iż polscy alpiniści zwykle nie posiadają odpowiednich polis ubezpieczeniowych, co przy bardzo wysokich kosztach transportu ofiar wypadków ze stoku ma ogromne znaczenie.

Gdzie kupić ubezpieczenie do Kirgistanu (Kirgizji)?

Korzystając z wyszukiwarki ubezpieczeniowej udostępnionej przez nasz serwis, w prosty sposób wybierzemy potrzebne nam ubezpieczenie turystyczne. I tak za dwa tygodnie ubezpieczenia w podstawowej wersji, z ubezpieczeniem od kosztów akcji ratowniczej zapłacimy około 50 – 100 zł. Nie są to wygórowane ceny, jeśli w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo.