Ubezpieczenie do Kostaryki

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Kraj nie tak znowu bezpieczny

Granicząca na północy z Nikaraguą, a na południu z Panamą Kostaryka to bardzo popularny kierunek turystyczny. Odwiedzających przyciągają niesamowite lasy tropikalne, plaże i dobra infrastruktura turystyczna. Jeśli chcemy, żeby nasz wyjazd był udany, warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kostaryki rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kostaryki

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Zagrożenia życia i zdrowia w Kostaryce

Kostaryka jest stosunkowo bezpiecznym krajem w porównaniu z pozostałymi państwami Ameryki Łacińskiej, jednak w ciągu ostatnich lat poziom przestępczości wzrósł – na przestrzeni 15 lat liczba zabójstw podwoiła się (według statystyk Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości) i wskaźnik ten wynosi obecnie 10 zabójstw na 100 000 osób w ciągu roku. Dla przykładu wskaźnik ten dla Polski jest prawie dziesięciokrotnie niższy. Warto zatem upewnić się, czy nasza polisa zapewni nam ochronę w przypadku utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży. W tym celu musimy uważnie przeczytać Ogólne Warunki Umowy (OWU).

kostarykańska papuga

Kolejnym zagrożeniem są choroby. Na Kostaryce występują zarówno malaria jak i denga, na które nie ma szczepionki. W przypadku wystąpienia objawów którejś z nich należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, nawet jeśli stosujemy profilaktykę antymalaryczną. Przed wyjazdem sprawdźmy, czy nasza polisa obejmuje zwrot kosztów leczenia chorób tropikalnych.

Sporty ekstremalne?

Z punktu widzenia ubezpieczyciela ważne będzie, czy planujemy na miejscu uprawiać sporty, które mogłyby zostać uznane za ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Wśród nich może znaleźć się nurkowanie lub wyprawy do miejsc klimatycznie ekstremalnych – warto się upewnić, czy dla ubezpieczyciela jednym z takich miejsc nie będzie czasem las równikowy.

Kup ubezpieczenie

Jeśli wybieramy się do Kostaryki w ramach wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży, to również powinniśmy pamiętać o ubezpieczeniu. Zdarza się, że organizatorzy wycieczek w ramach oszczędności wykupują dla swoich klientów iluzoryczne ubezpieczenie, które nie da nam nic w razie wypadku. Prywatna polisa może nam również zapewnić pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Gdzie kupimy polisę?

Dawniej chcąc zakupić ubezpieczenie turystyczne do Kostaryki, należało udać się osobiście do oddziału towarzystwa ubezpieczeniowego. Dzisiaj można zrobić to bez odchodzenia od komputera – wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na naszej stronie, która przeanalizuje za nas oferty towarzystw i zaproponuje najtańszy wariant.