Ubezpieczenie do Kuwejtu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Działania militarne już minęły. Mimo to uważaj kupując polisę.

O Bliskim Wschodzie słyszeliśmy jeszcze do niedawna tylko w kategoriach działań militarnych. To już przeszłość. Pamiętaj jednak, że nie każde ubezpieczenie do Kuwejtu będzie odpowiednie. Doradzamy, które kupić aby czuć się bezpiecznie podczas podróży w celach turystycznych lub biznesowych.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Kuwejtu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Kuwejtu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

W Kuwejcie do lekarza?

Opieka medyczna dla turystów jest płatna. Wizyta u lekarza specjalisty to koszt rzędu 35-50 USD, doba spędzona w szpitalu bez badań ambulatoryjnych będzie nas kosztować od 200 do 500 USD. Dlatego też przed wyjazdem d Kuwejtu warto się ubezpieczyć na wyższą kwotę. Należy pamiętać, żeby towarzystwo w którym wykupujemy ubezpieczenie było honorowane w Kuwejcie. Dla bezpieczeństwa najlepiej korzystać z ofert międzynarodowych firm (zobacz kalkulator z prawej).

Gdzie kupić ubezpieczenie do Kuwejtu?

Wybór ubezpieczenia nie jest prostą czynnością. Dlatego tez aby w miarę bezproblemowo przebić się przez gąszcz ofert różnych firm ubezpieczeniowych warto korzystać z darmowej wyszukiwarki, którą udostępniamy na naszym portalu. Dzięki prostemu systemowi i szerokiej ofercie, który wymaga od nas jedynie wprowadzenia kilku podstawowych informacji wybór i zakup ubezpieczenia stanie się wyjątkowo prosty i nie zajmie dużo czasu.

Kup ubezpieczenie

Przygotuj się przed podróżą

Podróż do Kuwejtu musi być dobrze przemyślana jeszcze w Polsce. Wybieramy się bowiem do kraju zniszczonego wojną, dodatkowo jest to Bliski Wschód, czyli jeden z rejonów zapalnych świata współczesnego. wieżePrzede wszystkim jeszcze w Polsce należ udać się do lekarza pierwszego kontaktu i poinformować go o celu wyjazdu. Powinien określić ogólny stan naszego zdrowia, w razie potrzeby przepisać odpowiednie leki, które wystarczą na czas naszego pobytu w Kuwejcie. Dodatkowo, warto wyposażyć się w apteczkę, w której znajdą się podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na zatrucia pokarmowe, a także środki na przeziębienie. Warto zaopatrzyć się także w podstawowe środki odkażające a także środki opatrunkowe. Ubezpieczenie do Kuwejtu oczywiście pokryje takie zagrożenia ale często nie ma sensu udawać się z nimi do szpitala.

Mimo iż szczepienia nie są obowiązkowe i nikt na granicy Kuwejtu nie poprosi nas o okazanie Międzynarodowej Książeczki Szczepień to lepiej zaszczepić się na WZW typu A i B, błonicę, tężec i wściekliznę.