Ubezpieczenie do Meksyku

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Meksykańska masakra ubezpieczeniowa

Coraz częściej wyjeżdżamy na wakacje poza granicę Polski. Urlop w Europie też już nie robi na nas takiego dużego wrażenia jak kraje Azji czy też Ameryki Południowej. Meksyk to nie tylko bogactwa naturalne, takie jak wysokie pasmo górskie, piękne plaże, długie wybrzeże z dostępem do Pacyfiku i Atlantyku, to również bogactwa kulturowe, bowiem można tutaj zauważyć Metysów, Indian czy Hiszpanów. To wszystko ma niebagatelny wpływ na wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Meksyku.

Skrót artykułu:

 • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
 • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
 • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Meksyku rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Meksyku

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
500 000zł
KL
100 000zł
NNW
350 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Kupując ubezpieczenie czytajmy OWU

Co powinniśmy brać pod uwagę, wybierając polisę i czytając Ogólne Warunki Ubezpieczenia a na czym możemy zaoszczędzić? Spójrzmy na ten temat od strony aktywności i zagrożeń:

 • Żywność i przyroda – Ze względu na możliwość wystąpienia amebozy nie wolno jeść niemytych owoców czy warzyw (najlepiej sparzyć je przed każdym posiłkiem), można pić wodę wyłącznie butelkowaną fabrycznie. Warto uważać stołując się w ulicznych barach i straganach. Ze względu na choroby pasożytnicze trzeba unikać kontaktu z lokalnymi zwierzętami oraz stosować repelenty celu odstraszenia owadów.
  Co powinno zawierać ubezpieczenie: odpowiednio wysoką sumę wystarczającą na pokrycie kosztów leczenia oraz leków (minimum 200 000zł), nie musi pokrywać chorób tropikalnych. Jeżeli cierpisz na przewlekłe choroby, które mogą wystąpić podczas podróży, warto również ubezpieczyć się przed ich nasileniem.

 • Sport – kraj ten stwarza idealne warunki do uprawiania wspinaczki górskiej, wędrówek, skoków spadochronowych, nurkowania etc.
  Co powinno zawierać ubezpieczenie: – następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) w tym na wybrane sporty ekstremalne. Cenę polisy zwiększa uprawianie sportu wyczynowo. Jeżeli nie trenujemy zawodowo i nie należymy do klubu sportowego, można na tej opcji zaoszczędzić.

 • Kradzieże i rozbój – niestety Meksyk nie należy do krajów najbezpieczniejszych.
  Co powinno zawierać ubezpieczenie: utratę bagażu podróżnego i mienia.
sombreros

Koszty leczenia

Meksykańska służba zdrowia nie należy do najtańszych, każda wizyta w gabinecie lekarskim to koszt rzędu 30-50 USD, natomiast pobyt w szpitalu, gdzie wliczone są wszystkie badania, szacowany jest w granicach 500 – 2000 USD (doba).

Jaką polisę wybrać i gdzie ją kupić?

Należy pamiętać aby umowę podpisać z międzynarodową ubezpieczalnią, ponieważ tylko taka będzie miała znaczenie podczas pobyty w Meksyku. Wskazane jest również posiadanie międzynarodowej karty szczepień oraz posiadanie płatniczej karty Visa, MasterCard, American Express, która umożliwi nam przyjęcie do szpitala.

Kup ubezpieczenie

Wybór odpowiedniej polisy umożliwi Państwu kalkulator po prawej stronie, w którym uwzględnić można wszystkie niezbędne elementy. Wyświetlona zostanie lista ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych, z których można wybrać i kupić online te najbardziej odpowiednie ubezpieczenie do Meksyku.

Artykuły

Kolorowy Meksyk i Jukatan
06 październik