Ubezpieczenie do Mongolii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Ojczyzna Czyngis-chana

Mongolia to kraj – tajemnica. Raj dla turystów żądnych dzikich przestrzeni, pustych dróg i czystego powietrza. Do tego typu podroży należy się jednak dobrze przygotować. Doradzimy jakie ubezpieczenie wybrać.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Mongolii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Mongolii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Wybierając się do Mongolii

mongolia namiot

O czym trzeba pamiętać wybierając się na urlop do Mongolii? Przede wszystkim profilaktyka i związane z nią szczepienia. Należy pamiętać, że poziom usług medycznych a także standard placówek medycznych w Mongolii pozostawia wiele do życzenia. Warto dlatego zaszczepić się jeszcze w Polsce na kilka miesięcy przed wyjazdem na żółtaczkę typu A i B. Dobrze jest także wykonać szczepienia przeciw tyfusowi i wściekliźnie.

Dodatkowo udając się do lekarza ogólnego powinniśmy dostać listę leków, w które powinniśmy wyposażyć apteczkę podróżną. Poza lekami stosowanymi indywidualnie na polecenie lekarza, trzeba zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, środki odkażające i opatrunkowe. Dodatkowo można zabrać ze sobą antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania.

Za leczenie płacisz sam – wykup ubezpieczenie turystyczne

Z uwagi na to, że jesteśmy poza obszarem europejskim koniecznie musimy wykupić ubezpieczenie turystyczne, ponieważ opieka medyczna dla turystów jest płatna. Ponadto przy zakupie polisy należy zwrócić uwagę czy w ramach OWU zawarty jest transport chorego do kraju.

Kup ubezpieczenie

Opieka medyczna na terenie Mongolii jest na bardzo niskim poziomie, placówki medyczne znajdują się jedynie w większych miastach. Na prowincji jesteśmy zdani na siebie i miejscowych szamanów.

Z uwagi na to, że w Mongolii wciąż istnieje duża przestępczość pospolita, warto zabezpieczyć się także przed kradzieżą wybierając odpowiedni wariant ubezpieczenia. Miejscowi rzadko respektują obowiązujące przepisy ruchu drogowego, dlatego też jeśli chcemy poruszać się tam samochodem, pamiętajmy o OC i Assistance.

W wyborze odpowiedniego ubezpieczenia pomoże nam darmowa wyszukiwarka ubezpieczeniowa na naszym portalu. Po wprowadzeniu podstawowych danych dotyczących: wieku, celu podróży, długości urlopu, oraz ewentualnych sportów jakie będziemy uprawiać podczas wyjazdu, system sam przefiltruje oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierze najdogodniejsze dla nas oferty.