Ubezpieczenie do Mozambiku

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się stabilnie w niestabilnym kraju

Mozambik to piękny kraj oferujący wiele atrakcji dla podróżujących, niestety obecnie dość niebezpieczny. W komunikacie z 6. listopada 2013 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzega przed wyjazdem do tego kraju:

w związku z eskalacją konfliktu w Mozambiku, wywołaną zbliżającymi się wyborami i związanymi z nimi zamieszkami, manifestacjami i strajkami oraz gwałtownym wzrostem przestępczości (napady na cywilne samochody, porwania obywateli Mozambiku oraz cudzoziemców).

W zawiązku z tym pamiętajmy o wykupieniu odpowiednio dobranego ubezpieczenia turystycznego do Mozambiku.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Mozambiku rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych oraz konflikty zbrojne.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Mozambiku

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Co z tą przestępczością?

Przede wszystkim, kupując polisę zwróćmy uwagę, czy będzie obejmować szkody wynikłe w razie wybuchu konfliktu zbrojnego. Poziom przestępczości pospolitej jest ogólnie wysoki. kwiaty na plażyCzęsto dochodzi do zabójstw, napadów rabunkowych, także z użyciem broni palnej. Turyści padają ofiarą napadów w miejscach turystycznych takich jak Maputo czy Beira. Warto rozważyć rozszerzenie ubezpieczenia o utratę bagażu w wyniku rozboju lub zgubienia. Taka opcję umożliwia kalkulator po prawej stronie.

Zagrożenia zdrowotne

Z zagrożeń zdrowotnych należy wymienić przede wszystkim malarię, na którą nie ma szczepionki. MSZ podaje, że ceny usług w klinikach prywatnych są dość wygórowane. Zwrot kosztów leczenia oferowany w ramach polisy powinien obejmować również awaryjny transport medyczny do kraju.

Kup ubezpieczenie

Dodatkowo w ramach polisy możemy wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i na wypadek nasilenia się objawów choroby przewlekłej. Warto upewnić się, czy zwrot kosztów leczenia obejmuje choroby tropikalne. W tym celu należy uważnie przeczytać OWU – Ogólne Warunki Umowy.

Gdzie kupić tak dobrane ubezpieczenie?

Jeśli decydujemy się na wyjazd do Mozambiku, mimo obecnej sytuacji politycznej to wykupmy ubezpieczenie pamiętając o powyższych wytycznych. Możemy to zrobić korzystając z wyszukiwarki na naszej stronie internetowej, która przeszuka dziesiątki ofert towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najbardziej korzystne. Jest to szybki, tani i wygodny sposób na zakup polisy turystycznej do pięknego Mozambiku!