Gdzie EKUZ nie może, polisa pomoże

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Narciarskie
  5. Ubezpieczenie narciarskie do Francji

Nie przedłużając ani nie wchodząc w ubezpieczeniowy bełkot, postaram się odpowiedzieć na pytanie, jaką polisę wybrać i gdzie ją kupić online. Wiem, że po przeczytaniu tego tekstu, sam będziesz potrafił ocenić i wybrać najlepsze ubezpieczenie narciarskie do Francji. Wszak, nie liczy się sam fakt posiadania polisy ale to, w jaki sposób zabezpieczy ona nasze zimowe szaleństwa na Alpejskich stokach.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online – jak ta udostępniona przez nas.
  • Minimalne kwoty dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze i poszukiwawcze z użyciem śmigłowca. Musi pokryć ona też transport do kraju.
  • Sam EKUZ nie wystarczy. Sam NFZ zaleca zakup ubezpieczenia narciarskiego w Alpy Francuskie.
  • Polisę poszerzyć można o OC, choroby przewlekłe czy ochronę bagażu. Tu można też najwięcej zaoszczędzić.
Kup ubezpieczenie

Gdzie kupić ubezpieczenie na narty do Francji?

Gdy celem jest dopasowanie idealnej i do tego taniej polisy w Alpy, ciężko wskazać jedną i konkretną ofertę. W takim przypadku za miesiąc ten tekst nie byłby już aktualny. nartyW pomocą w tym przypadku przychodzi proste narzędzie, które polecam przetestować choćby w tym momencie – porównywarki ubezpieczeń. Jeden z najlepszych na rynku kalkulatorów, z możliwością zakupu online udostępniliśmy. Dzięki niemu, w łatwy sposób porównasz i kupisz ubezpieczenia narciarskie wśród oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dodatkowo, tak kupione polisy są często tańsze, niż bezpośrednio w oddziale konkretnej firmy.

Zanim jednak dokonasz kalkulacji, przeczytaj dalszy ciąg poradnika, aby dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego ubezpieczenia turystycznego online. Kieruj się nie tylko ceną ale również kilkoma opisanymi niżej elementami.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Pamiętając o wadach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, skupmy się szczególnie na zagrożeniach, których nie obejmuje umowa stowarzyszeniowa, czyli tych, za które pieniędzy nie zwróci NFZ. Nie przez przypadek, sam NFZ na swoich stronach doradza zakup dodatkowego ubezpieczenia na narty do Francji.

Dobre ubezpieczenie musi zabezpieczyć nasze roszczenia w przypadku akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca oraz akcji poszukiwawczej. Nie trudno wyobrazić sobie zgubienie się w górach podczas załamania pogody lub zejścia lawiny na stoku. Chociaż można tego uniknąć przechodząc odpowiednie górskie kursy zimowe na przykład kurs lawinowy – polecamy zupełnie bezinteresownie. W tym wypadku, do akcji ratowniczej prawie zawsze używany jest śmigłowiec, za który w przypadku braku prywatnej polisy przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni- a są to kwoty ogromne. Dlatego wybieraj tylko te ubezpieczenia, których suma przeznaczona na akcje ratownicze nie jest mniejsza niż 10 000 EUR.

Ponieważ koszty leczenia we Francji są dosyć wysokie, przyjmuje się, że kwota przeznaczona na nie, nie powinna być niższa niż 20 000 EUR. Na to również zwróć uwagę, podczas porównywania ofert. Ważne również, aby polisa zabezpieczyła transport chorego do kraju – NFZ takich akcji nie zrefunduje.

panorama Alp

Jest również kilka elementów, na których możemy zaoszczędzić. Należy z rozsądkiem podejść do och wyboru podczas rozszerzania zakresu ubezpieczenia narciarskiego w Alpy Francuskie. Jednym z nich jest ubezpieczenie bagażu (w tym nart) od utraty w przypadku kradzieży czy rozboju. Innym jest ochrona OC narciarza – choć tu trzeba uważać, bo o wypadek na stoku z naszej winy wcale nie tak trudno. Jeżeli znamy dobrze swój stan zdrowia, możemy też zastanowić się nad rozszerzeniem polisy o zwrot kosztów w wyniku wystąpienia lub nasilenia chorób przewlekłych.

Skoro wiemy już, na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na narty, nie pozostaje nic innego jak przeprowadzić kalkulacje, wybrać i kupić te najlepsze. Zachęcamy do porównania nawet teraz – wszak po co przepłacać!

Kup ubezpieczenie
4.5/5 - (2 votes)