Pełna ochrona na stoku?

 1. FUKO
 2. Ubezpieczenia
 3. Turystyczne
 4. Narciarskie
 5. Ubezpieczenie OC narciarskie

Na nartach można jeździć wyczynowo lub amatorsko. Jednak niezależnie od Twojego poziomu, możesz być sprawcą wypadku. Każde ubezpieczenie narciarskie dodatkowo i bezwzględnie powinno zawierać OC, które zagwarantuje Ci ochronę gdy staniesz się sprawcą wypadku, w wyniku którego poszkodowane zostaną inne osoby lub spowodujesz obrażenia ciała u innej osoby (pokryje jej koszty leczenia i rehabilitacji) oraz gdy zniszczysz komuś sprzęt. Koniecznie przeczytaj ten artykuł – dowiesz się w nim jak zagwarantować sobie najlepszą ochronę na stoku, uwzględniającą ten aspekt.

Kup ubezpieczenie

Skrót artykułu:

 • Ubezpieczenie OC na narty kup online, na przykład za pomocą udostępnionej porównywarki z możliwością szybkiego zakupu online. Porównaj oferty największych firm ubezpieczeniowych na rynku. Za polisę zapłać online i ciesz się nią nawet już od następnego dnia.
 • Wybierając polisę z odpowiedzialnością cywilną zwróć uwagę na limit i udział własny w szkodach osobowych i rzeczowych oraz wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela (który może np. nie wypłacić Ci odkodowania jeżeli jeździłeś na nartach wyczynowo).
 • Ubezpieczenie oprócz kosztów leczenia (na sumę min. 20000 EUR) i następstw nieszczęśliwych wypadków, powinno zawierać: zwrot kosztów akcji z użyciem śmigłowca (na sumę min. 10000 EUR) oraz transport poszkodowanego do kraju.

Co powinna zawierać dobra polisa na stok?

Wielu z nas zapomina o bardzo ważnym elemencie ubezpieczenia narciarskiego, jakim jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Tylko takie rozwiązanie zagwarantuje Ci ochronę gdy staniesz się sprawcą wypadku, w wyniku którego poszkodowane zostaną inne osoby. wypadek na stokuOchroni Cię ono także wtedy, kiedy zniszczysz komuś sprzęt (a jak wiadomo sprzęt narciarski do najtańszych nie należy) lub spowodujesz obrażenia ciała u innej osoby (wówczas pokryje ono także koszty leczenia i rehabilitacji osoby poszkodowanej). Takie przypadki na stoku nie należą przecież do rzadkości – prawdopodobieństwo zderzenie się z innym narciarzem, kolizja, czy zajechanie komuś drogi jest bardzo duże.

Wyobraź sobie teraz, że zniszczysz innemu narciarzowi strój – np. zrobisz mu w kurtce 20-cm dziurę. Załóżmy, że ten narciarz to Włoch, a wiemy jakie jest zamiłowanie Włochów do mody. Nie może Cię zdziwić więc fakt, że ta kurtka kosztowała (jedyne) 3000 zł. Czy stać Cię na to aby nie ubezpieczyć się od tego ryzyka i pokryć koszty z własnej kieszeni? Nie musiałbyś się o to martwić gdybyś miał OC – wtedy o należytą rekompensatę zadba towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie turystyczne na narty oprócz głównych ryzyk, tj. kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków powinno zawierać także: zwrot kosztów akcji poszukiwawczej i ratunkowej z użyciem śmigłowca oraz transport poszkodowanego do kraju. Wszystko zależy od miejsca, do którego się wybierasz ale przyjęło się, że dobre ubezpieczenie powinno gwarantować Ci minimum 10000 EUR na akcje ratownicze i 20000 EUR na leczenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze OC narciarskiego?

Kupując OC, przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia i zwróć uwagę na:

 • limity na szkodach osobowych i rzeczowych. Sprawdź także, czy ubezpieczyciel ustalił udział własny dla szkód osobowych i rzeczowych wyrządzonych przez Ciebie;
 • wyłączenia – firma ubezpieczeniowa prawie na pewno nie pokryje szkody z tytułu OC jeżeli:
  • wyrządzając komuś szkodę będziesz znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu,
  • jeździłeś na nartach wyczynowo (a zadeklarowałeś we wniosku, że będziesz jeździł amatorsko),
  • brałeś udział w zawodach sportowych,
  • wyrządzisz szkody w środowisku naturalnym.
Pamiętaj także, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone Twoim bliskim, czy innym osobom, za które ponosisz odpowiedzialność.

Co zrobić kiedy wyrządzisz szkodę?

Kiedy będziesz sprawcą szkody pamiętaj aby przede wszystkim: sporządzić oświadczenie ustalające jej okoliczności, znaleźć świadków zdarzenia i w określonym terminie (wskazanym w OWU) przekazać ubezpieczycielowi informację (we wskazanej w OWU formie) o zaistnieniu zdarzenia mogącego Cię obciążyć odpowiedzialnością cywilną wraz z podaniem okoliczności i przyczyn szkody.

Porównuj i kupuj przez Internet

Wiesz już jak powinno być skompletowane dobre ubezpieczenia turystyczne na narty z OC, które zagwarantuje Ci pełną ochronę podczas zimowego wypoczynku. Jeżeli uważasz, że teraz swoje kroki powinieneś skierować w stronę agenta, do oddziału w centrum miasta to jesteś w wielkim błędzie. Udostępniamy dla Ciebie kalkulator, który pomoże w prosty sposób wybrać najlepsze ubezpieczenie narciarskie z odpowiedzialnością cywilną.

Kup ubezpieczenie

Po wpisaniu danych zostaniesz przekierowany do multiagencji ubezpieczeniowej, gdzie będziesz mógł porównać oferty polis turystycznych największych firm ubezpieczeniowych na rynku. Do szczegółowego porównania (w przystępnym, tabelarycznym ujęciu) będziesz mógł wybrać interesujące Cię oferty i finalnie wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Ubezpieczenie OC nie jest obowiązkowe ale każde dobre ubezpieczenie musi je zawierać – nie zapomnij o tym przy wyborze.

Za wybraną polisę zapłacisz online korzystając z bardzo bogatej formy płatności internetowych, a zakupioną polisą będziesz mógł się cieszyć już od następnego dnia po opłaceniu składki. Teraz swoją polisę możesz kupić nawet kilka minut przed wyjazdem na urlop.

Ubezpieczenie OC ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami związanymi z naprawieniem wyrządzonej przez Ciebie szkody. Koszty pobytu w szpitalu i rehabilitacji poszkodowanej przez Ciebie osoby, czy związane z naprawą bądź zakupem sprzętu pokryje właśnie ono. Jeżeli więc planujesz wyjazd na narty – kup dobre ubezpieczenie i koniecznie zadbaj by zawierało ono także ochronę odpowiedzialności cywilnej.

Rate this post