Ubezpieczenie do Nepalu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

W wielkich górach Himalajach…

Ten kraj to spełnienie marzeń dla osób kochających góry – nie tylko alpinistów, ale również zwykłych turystów chodzących wcześniej z plecakiem po Beskidach. I nie jest to marzenie nieosiągalne – dobra infrastruktura turystyczna na popularnych szlakach wokół Annapurny czy Everestu powoduje, że nawet osoby z minimalnym doświadczeniem mogą zdobywać pięciotysięczne przełęcze i podziwiać z bliska najwyższe szczyty świata. Realizując marzenia pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie i wykupmy odpowiednią polisę. Nie każde ubezpieczenie turystyczne do Nepalu się nadaje. Sprawdźmy, co wybrać.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 10 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Nepalu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Nepalu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Wysokie koszty transportu mają wpływ na zakres ochrony

Jeśli głównym celem naszego wyjazdu do Nepalu jest trekking, to powinniśmy koniecznie upewnić się, czy ubezpieczenie turystyczne, które zamierzamy wykupić, obejmuje zwrot kosztów akcji poszukiwawczej, ratowniczej oraz transportu z użyciem śmigłowca na maksymalnej wysokości, na której będziemy przebywać. Nie warto tutaj ryzykować, ponieważ godzina lotu helikopterem może kosztować nawet 2,5 tysiąca dolarów! Wybierzmy zatem polisę która na akcje ratunkowe przeznaczy nie mniej niż 10 000 EUR (zobacz kalkulator).

Kup ubezpieczenie

Opieka medyczna a choroba wysokościowa

Poziom służby zdrowia w Nepalu należy do jednego z najniższych na świecie i turyści wymagający leczenia powinni raczej kierować się do prywatnych ośrodków medycznych. Tybetańska ŚwiątyniaMSZ podaje, że doba pobytu w prywatnej klinice powinna kosztować ok 35 – 40 USD. Przyjmuje się, że dobra polisa przeznacza na ten cel min 20 000 EUR.

Warto posiadać aktualne szczepienia na żółtaczkę typu A i B, tężec i dur brzuszny. Na południu kraju na obszarach położonych poniżej 2000 m. n.p.m występuje malaria.

Oczywistym zagrożeniem jest choroba wysokościowa, która może przerodzić się w obrzęk płuc lub mózgu. Dobrze jest poczytać przez wyjazdem o zasadach zdobywania aklimatyzacji lub skonsultować się z lekarzem-specjalistą. Przy zakupie polisy możemy wybrać dodatkowe ubezpieczenie na wypadek nasilenia się objawów chorób przewlekłych np. serca. Choroby te mogą ulec zaostrzeniu pod wpływem wysokości.

Ubezpieczenie bagażu

Turyści jadący do Nepalu często zabierają wysokiej jakości sprzęt turystyczny oraz fotograficzny, którego wartość może przekraczać kilka tysięcy złotych, dlatego warto rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu.

Gdzie kupić tak dobrane ubezpieczenie do Nepalu?

Nie musimy już chodzić osobiście po oddziałach towarzystw ubezpieczeniowych lub biurach podróży, ani przekopywać się przez dziesiątki stron internetowych, żeby znaleźć interesujące nas ubezpieczenie. Wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki po prawej stronie, która błyskawicznie znajdzie nam najlepszą i możliwie najtańszą ofertę ubezpieczenia turystycznego do Nepalu wśród oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Pamiętaj – po co przepłacać, skoro można porównywać i kupować online?!