Ubezpieczenie do Niemiec

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie do Niemiec

W poniższym tekście postaramy się doradzić Tobie w wyborze dobrej i taniej polisy. Udowodnimy również, że standardowe zabezpieczenie w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego w większości przypadków nie wystarcza.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Niemiec zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Niemiec

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Niemcy a ubezpieczenie na koszt NFZ

domekNiemcy i Polska mają podpisane umowy zabezpieczające prawa pacjenta w przypadku potrzeby pomocy medycznej. Umowy te realizowane są za pomocą EKUZ, która upoważnia do korzystania z bezpłatnej lub częściowo refundowanej państwowej służby zdrowia. Niestety poważnym minusem tego dokumentu jest fakt, że nie gwarantuje on zwrotu kosztów akcji ratunkowej, poszukiwawczej a także transportu medycznego z Niemiec, gdzie koszty tego rodzaju są jednymi z najwyższych w Unii Europejskiej. Tu sprawdzisz szczegółowe informacje na temat ikona pdfEKUZ w Niemczech.

Gdy jedziesz w celu turystycznym

Z racji braku zabezpieczenia przez EKUZ sytuacji związanych z wypadkami i ich następstwami, powinieneś na okres wyjazdu kupić dodatkowe ubezpieczenie do Niemiec, które zapewni Ci właściwy poziom dostępu do pomocy medycznej. Po prawej stronie udostępniamy darmowy kalkulator ubezpieczeń, dzięki któremu będziesz mógł szybko sprawdzić koszt, porównać i wybrać polisę spośród ofert wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Gdy jedziesz do pracy

Gdy wyjeżdżasz do Niemiec i dopiero na miejscu rozpoczynasz pracę, możesz przez początkowy okres korzystać z darmowej oferty EKUZ. Jednakże ze względu na wąski zakres usług medycznych realizowanych w ramach tej karty, warto, abyś wyjeżdżając do pracy za granice nabył dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne oraz ubezpieczenie od nagłych wypadków. W tym celu sprawdź nasz kalkulator cen.

Kup ubezpieczenie

Jeśli zamierzasz zostać w Niemczech na dłużej, EKUZ należy zastąpić miejscowym ubezpieczeniem zdrowotnym, które jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników i studentów. Z racji istnienia w Niemczech systemów państwowego i prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, istotne jest, byś przed podjęciem decyzji w sprawie rodzaju ubezpieczenia zasięgnął gruntownej informacji na ten temat już na miejscu.