Ubezpieczenie do Papui - Nowej Gwinei

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!
  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Papua - Nowa Gwinea

W kraju dzikich plemion

Papua jest krajem owianym tajemnicą. Jego różnorodność kultorowa oraz wciąż nieodkryte rejony w których zamieszkują różne plemiona, przyciąga turystów. Nowa Gwinea to również przyroda, piękne góry, wodospady oraz lasy tropikalne zamieszkałe między innymi przez rajskie ptaki.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Nowej Gwinei rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

W Nowej Gwinei lepiej nie chorować

papua

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że wraz z możliwością podziwiania nienaruszonej i dzikiej przyrody jesteśmy zmuszeni do przebywania w kraju, w którym opieka medyczna znajduje się na bardzo niskim poziomie. Trzeba liczyć się z tym, że wyleczeni możemy być na miejscu jedynie z podstawowych i nieskomplikowanych chorób. W przypadkach trudnych, wymagających bardziej specjalistycznego leczenia zostaniemy odtransportowani do Australii. Dlatego też warto dobrze zaplanować urlop w tym kraju i wykupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne które pokryje nam koszty leczenia włączając w to ewentualny transport do miejsca gdzie opieka medyczna jest na wyższym standardzie.

Samodzielne przygotowanie

Z uwagi na egzotykę kraju zaleca się wykonanie jeszcze w Polsce dodatkowych szczepień profilaktycznych. Przede wszystkim należy się zaszczepić na żółtaczkę typu A i B, wściekliznę, tężec i dur brzuszny. Dodatkowo należy wyposażyć się w moskitiery, repelenty i odzież osłaniająca ręce i nogi, aby zabezpieczyć się przed ukąszeniem przez komary, które mogą w tym regionie przenosić malarię. Warto zabrać ze sobą leki na biegunkę, gdyż częstymi przypadkami są choroby układu pokarmowego. Absolutnie nie należy spożywać wody z kranu, także przy myciu zębów zaleca się używanie wody mineralnej z butelki.

Kup ubezpieczenie

Ubezpieczenie turystyczne – kwestia priorytetowa

Na jednym z portali podróżniczych przeczytamy bardzo ważną informację:

Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia, zwłaszcza zdrowotnego. Powinno ono pokrywać przede wszystkim koszty transportu chorego z Papui Nowej Gwinei do innego kraju, np. Australii.

Warto wykupić także dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe chociażby kradzieżowe – gdyż w tym państwie przestępczość jest dość powszechna. Korzystając z wyszukiwarki ubezpieczeniowej na naszym portalu bez problemów i szybko wybierzemy ubezpieczenie spełniające wszystkie nasze kryteria.