Nie wszystko złoto, co się świeci…

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Czy polisa z biura podróży wystarczy?

Pewnie zauważyłeś, że katalogi i strony internetowe biur podróży przedstawiają głównie tanie wycieczki last minute, miłe dla oka zdjęcia, uzupełnione barwnymi opisami atrakcji i miejscowości turystycznych. Jednak niekiedy opinie klientów mówią, że rzeczywistość jest mniej bajkowa. leżak na wakacjeCóż, nie wszystko złoto, co się świeci… Tobie też może trafić się gorsza pogoda i darmowe ubezpieczenie, nie warte funta kłaków.

Gratisowe ubezpieczenie dostajesz jako bonus do wycieczki. Jeżeli daje Tobie ono poczucie komfortu i bezpieczeństwa, to najczęściej tylko pozorne. Większość biur oszczędza na ubezpieczeniu do tego stopnia, że to Ty będziesz musiał zapłacić za pomoc w razie poważnego zatrucia, rozbicia się w wypożyczonym samochodzie, zgubienia lub połamania kości. Przypomnij sobie, czy dostałeś szczegóły ubezpieczenia, gdy ostatni raz kupowałeś zagraniczną wycieczkę?

Kiedy przyda się dodatkowa polisa za granicą?

Ubezpieczenie turystyczne może przydać się Tobie lub Twoim bliskim w naprawdę wielu różnych sytuacjach. Oto 5 najczęściej spotykanych:

  • konieczność skorzystania z pomocy medycznej za granicą,
  • konieczność nagłego powrotu do kraju lub odwołania wyjazdu,
  • utrata dokumentów lub portfela,
  • wypadek samochodowy lub awaria na trasie,
  • zgubienie się lub nieszczęśliwy wypadek w terenie „niezabudowanym”.
Gdy wykupisz ubezpieczenie, nie będą Cię martwić ani obciążać koszty pomocy ambulatoryjnej w alpejskiej klinice, kilkudniowego lub dłuższego pobytu w szpitalu lub akcji ratowniczej, kiedy samemu zadbasz o ubezpieczenie.

Dosłownie za parę złotych dziennie dostaniesz polisę turystyczną w internecie, która zapewni Tobie fachową i szybką pomoc. Możesz skorzystać z darmowego i prostego kalkulatora porównującego wiele ofert, który udostępniamy. Kupując polisę zagwarantujesz sobie i/lub swoim bliskim wiele świadczeń, duże limity, wsparcie prawne, a nawet językowe.

Kup ubezpieczenie

Gdy planujesz uprawiać sport na wycieczce z biurem

Kiedy pożądasz doznań i emocji związanych ze sportami, takimi jak nurkowanie i podziwianie kolorowych raf, windsurfing, wspinaczka, wędrówki górskie, safari wśród dzikich zwierząt czy jazda w puszystym śniegu poza nartostradami, to lepiej od razu kojarz je z obowiązkowym i samodzielnym zakupem ubezpieczenia turystycznego. Tylko w ten sposób zabezpieczysz się i swoich bliskich na wypadek gdybyś uległ siłom natury i potrzebował intensywnej i fachowej pomocy.

Realne wsparcie zagwarantuje Ci prywatna polisa, za którą zapłacisz Ty. Wiedz, że ani najtańsze ani gratisowe ubezpieczenie na nic Ci się zda, o ile lubisz aktywny wypoczynek. Najczęściej warunki takiego ubezpieczenia ledwo przewidują finansowanie pomocy medycznej dla amatorów popularnych i bezpiecznych sportów.

Strzeżonego Pan Bóg strzeże.. czytaj OWU

Profilaktycznie, w celu uniknięcia odmowy wypłaty odszkodowania i finansowania z własnej kieszeni kosztów pomocy zagranicznych ratowników i lekarzy przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). W sieci łatwiej niż realu, szybko sprawdzisz czy faktycznie jesteś objęty ubezpieczeniem i jak niewiele kosztuje potrzebny Ci zakres ochrony. Skorzystaj z naszego kalkulatora, to nic nie kosztuje!

Rate this post