Ubezpieczenie do Szwajcarii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Polisa jak w szwajcarskim zegarku

Kupując ubezpieczenie na wyjazd do Szwajcarii przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: co dokładnie będziemy tam robić? Szwajcaria to kraj do którego przede wszystkim wyjeżdżamy z uwagi na góry. Bajeczne alpejskie wspinanie, trekkingi, narciarstwo także to pozatrasowe – ciągną za sobą szereg sytuacji niebezpiecznych dla naszego zdrowia a także życia.

W pierwszej części porad odnoszących się do wczasów w Szwajcarii postaramy się odpowiedzieć na pytanie o podstawowe ubezpieczenie, zaznaczam bez uprawiania sportów podniesionego ryzyka.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Szwajcarii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Szwajcarii

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Co gwarantuje nam EKUZ, a za co będzie trzeba zapłacić?

Za poradę lekarza ogólnego, mio dopłaty NFZ, zapłacimy: 92 CHF. widok gorskiPo skończeniu 26 lat za leczenie szpitalne będziemy musieli wnieść opłatę rzędu 15 CHF. Bez ważnego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie za wizytę u lekarza w Szwajcarii zapłacimy nawet 300 CHF a za leczenie szpitalne około 800 CHF za dobę. Leczenie szpitalne będzie refundowane tylko w sytuacji kiedy mamy skierowanie od lekarza ogólnego, bądź sytuacja bezpośrednio zagraża naszemu zdrowiu czy życiu. Za leczenie bolącego zęba także będziemy musieli ponieść całościowe koszty. Dość kosztowny jest także transport karetką, będziemy musieli bowiem zapłacić 50% kosztów transportu w Szwajcarii i całe koszty za transport do kraju.

Kup ubezpieczenie

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia znajdujemy ważną informację:

EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Szwajcarii opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.

Chcąc uzyskać natomiast refundację za leczenie koniecznie trzeba zabrać ze sobą wszelkie rachunki, które wystawia nam szwajcarska służba zdrowia.

Sporty ekstremalne słono kosztują – ubezpieczamy je dodatkowo

Sytuacja komplikuje się jeżeli dodatkowo będziemy uprawiali sporty ekstremalne – wspinaczkę, trekking, narciarstwo pozatrasowe. W takim wypadku nie trzeba chyba nikogo namawiać do zakupu dodatkowego ubezpieczenia ponieważ akcje poszukiwawcze w górach są całkowicie odpłatne a za ratownictwo górskie otrzymamy rachunek wysokości 50% poniesionych kosztów. Warto zatem skorzystać z porównywarki ubezpieczeń na naszym portalu (z prawej strony) i zaznaczyć w niej opcję związaną z rodzajem uprawianego sportu a także z poziomem naszych umiejętności (amatorsko/wyczynowo). Dzięki tej porównywarce poznać możecie Państwo szeroką ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych i kupić niedrogie ubezpieczenie do Szwajcarii całkowicie przez internet.