Ubezpieczenie do Tanzanii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Zobaczyć śniegi Kilimandżaro

Tanzania to popularny kierunek wśród turystów. Główną atrakcją jest oczywiście mierzące 5895 m n.p.m. Kilimandżaro – najwyższy szczyt Afryki. Do tego dochodzą liczne parki narodowe takie jak Ngorongoro czy Serengeti, w których organizowane są safari, a także kurorty nad oceanem. Przed wyjazdem zastanówmy się co jest głównym celem naszej podróży i pod tym kątem wykupmy polisę turystyczną.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Tanzanii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Tanzanii

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Kilimandżaro

kilimandżaro

Jeśli planujemy wejść na Kilimandżaro, to musimy pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim samodzielne wejście nie jest możliwe – konieczne jest skorzystanie z usług przewodnika, a także często agencji turystycznych, które załatwiają wszystkie formalności. O odpowiednie ubezpieczenie musimy zadbać jednak sami. Co roku na Kilimandżaro zdarzają się śmiertelne przypadki spowodowane chorobą wysokościową prowadzącą do obrzęku płuc lub mózgu. W przypadku pojawienia się objawów obrzęku należy jak najszybciej udać się niżej. Często niezbędne jest przetransportowanie chorego śmigłowcem. Koszt takiego transportu jest bardzo wysoki, dlatego warto upewnić się, że nasze ubezpieczenie je pokryje.

Zagrożenia życia lub zdrowia

Poziom służby zdrowia w Tanzanii jest bardzo niski, brakuje m.in. pogotowia ratunkowego. W nagłych przypadkach można wezwać pogotowie lotnicze z Kenii, co oczywiście będzie wiązało się z ogromnymi kosztami. Warto zatem dopilnować, aby zwrot kosztów leczenia możliwy był do odpowiednio wysokiej kwoty, oraz żeby obejmował międzynarodowy transport chorego.

W Tanzanii istnieje jedno z największych ognisk malarii. Poza tym istnieje ryzyko zachorowania na AIDS, cholerą, dżumę endemiczną czy żółtą febrę. Polskie MSZ podaje przykładowe koszty leczenia w jednym ze szpitali w Dar es Salaam: 30 USD za dzień pobytu (bez badań, zabiegów i wyżywienia), 20 USD – porada lekarska i badania, 10 USD – badania rutynowe, od 50 do 200 USD – badania specjalistyczne, od 200 do 2000 USD – duży zabieg chirurgiczny, 50 USD – drobny zabieg chirurgiczny. Nie warto zatem próbować oszczędzać na ubezpieczeniu.

Kup ubezpieczenie

Nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego przez miejscowych, pijani i brawurowi kierowcy, zły stan i przeładowanie pojazdów przyczyniają się do powstawania wielu wypadków drogowych. Problemem jest również przestępczość pospolita w dużych miastach i miejscach turystycznych. Warto zatem poszerzyć polisę o NNW oraz upewnić się, czy obejmuje ona ochronę w przypadku utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży.

Kup ubezpieczenie turystyczne już teraz!

Możesz dokonać zakupu polisy ubezpieczeniowej do Tanzanii bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki na naszej stronie, która przeanalizuje oferty wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych i zaproponuje najtańszą opcję.