Uprawiasz sporty? Lepiej abyś się ubezpieczył.

  1. FUKO
  2. Ubezpieczenia
  3. Turystyczne
  4. Dobre ubezpieczenie dla sportowca

Każdej dyscyplinie sportowej, związanej z aktywnością fizyczną, towarzyszy ryzyko kontuzji, urazu, a nawet wypadku. Warto byś pomyślał wcześniej o tym, jak poradzić sobie w sytuacji, w której Twoja sportowa pasja przysporzy Ci kłopotów, a sportowe emocje musiałyby ustąpić miejsca złości i zdenerwowaniu z powodu kosztów leczenia, transportu, czy akcji ratunkowej jakimi zostaniesz obarczony w razie wypadku.

Odpowiednie ubezpieczenie zagraniczne, nawet jeśli jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych, pomoże zapewnić Ci właściwy poziom leczenia i stabilności finansowej podczas wyjazdu.

Amatorsko, czy wyczynowo?

wspinanie

Nowoczesna polisa ubezpieczeniowa jest w stanie zadowolić potrzeby każdego poszukiwacza doznań sportowych bez względu na to, czy jest amatorem, czy zawodowcem. Warto jednak prawidłowo zakwalifikować uprawianą przez nas dyscyplinę sportu, by uniknąć problemów z wypłatą odszkodowania. Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe często proponują nie tylko ubezpieczenie naszego zdrowia, ale także sprzętu sportowego, który ze sobą zabieramy oraz transport, czy wyżywienie i zakwaterowanie osobie nam towarzyszącej w trakcie naszej rekonwalescencji.

Adrenalina we krwi, olej w głowie!

Nie daj się ponieść szaleństwu oszczędzania, czy sugestiom agenta biura, który oferując Ci tańsze ubezpieczenie, narazi Cię na kłopoty w razie wypadku i konieczności udzielenia Ci pomocy. Podejdź do sprawy wyboru ubezpieczenia spokojnie, dopasowując sumę ubezpieczenia, zakres świadczeń do swoich potrzeb i oczekiwań. Porównaj oferty różnych ubezpieczycieli, w końcowym rozrachunku także ich ceny. Pamiętaj udzielenie Ci pomocy podczas wyprawy kajakowej przez Atlantyk, będzie znacznie kosztowniejsze, niż zorganizowanie ambulansu i odwiezienie Cię z trasy biegu maratońskiego w Berlinie, podczas którego skręciłeś kostkę.

nurek

Co dla mnie jest dobre?

Zastanawiasz się, więc jak nie pogubić się w tych wszystkich szacunkach, danych, warunkach ogólnych ubezpieczeń od każdego z towarzystw? Rozwiązanie wcale nie jest tak trudne jakby Ci się mogło zdawać. Jeśli zdecydujesz skorzystać się z kalkulatora ubezpieczeń, który znajduje się na naszej stronie wykluczysz szereg pomyłek jakie możesz popełnić przy wyborze polisy. W pierwszym kroku określ daty wyjazdu i powrotu, a także miejsce docelowe Twojej wyprawy. Następnie wybierz dyscyplinę sportu jaka jest związana z wyjazdem, a także zakres pomocy jakie ma obejmować ubezpieczenie.

Potwierdzenie wyboru spowoduje wyświetlenie listy ofert ubezpieczycieli, które spełniają zadane przez Ciebie warunki. Warto, abyś teraz wybrał z listy najbardziej odpowiadające Ci oferty i je porównał. Kalkulator wyświetli dla Ciebie tabelę porównawczą polis według zakresu świadczeń, sum ubezpieczeń. Blisko dwadzieścia kategorii na poziomie których możesz porównać ubezpieczenia, ułatwi Ci znalezienie najlepszej dla Ciebie polisy. Kiedy już ją odnajdziesz pozostanie Ci zawarcie i sfinalizowanie umowy ubezpieczeniowej.

Kup ubezpieczenie

Więcej czasu na trening, więcej funduszy na ekwipunek

Gdyby ktoś oferował Ci dodatkowych kilka wolnych godzin na trening i jeszcze spowodował, że zaoszczędzisz parę złotych przed tak długo planowanym przez Ciebie wyjazdem, co byś mu powiedział? To właśnie zyskasz korzystając z kalkulatora i porównywarki ubezpieczeń zagranicznych. Zamiast spotkań i rozmów z agentami ubezpieczeniowymi, a także straconych godzin podczas samodzielnego wyszukiwania gwarantowanych sum ubezpieczeń przy konkretnych świadczeniach, dostajesz krok po kroku podane rozwiązanie. Życzę Ci powodzenia i udanych wypraw uwieńczonych zwycięstwami nad sobą oraz jak najwięcej bezpiecznych i bezproblemowych powrotów.

5/5 - (1 vote)