Ubezpieczenie do Urugwaju

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się bezpiecznie przy brzegach La Platy

Urugwaj, podobnie jak Paragwaj, jest często i niesłusznie pomijany przez turystów podróżujących po Ameryce Południowej. Ruch turystyczny przypada głównie na okres letni (grudzień – luty), kiedy to odpowiednio wysokie temperatury pozwalają na komfortowy wypoczynek nad morzem. Jednak zanim w myślach przeniesiemy się na piękne plaże, pomyślmy chwilę nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Urugwaju.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Urugwaju rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Urugwaju

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Kwestia bezpieczeństwa

yerba mateUrugwaj to jeden z najbezpieczniejszych krajów w Ameryce Południowej pod względem przestępczości pospolitej, o stosunkowo niskim wskaźniku zabójstw. Warto jednak mieć się na baczności w stolicy oraz w nadmorskich kurortach, zwłaszcza w sezonie, gdy dochodzi do drobnych przestępstw. Można rozważyć zakup ubezpieczenia bagażu, które zadziała nie tylko w przypadku jego kradzieży, ale również zagubienia, np. przez linie lotnicze.

Wysokie koszty leczenia muszą mieć pokrycie w polisie

Argumentem przeważającym na korzyść wykupienia polisy turystycznej na wyjazd do Urugwaju są wysokie koszty leczenia, mogące sięgać nawet kilkuset dolarów za dobę w szpitali. Sama wizyta u lekarza, jak podaje polskie MSZ, to wydatek rzędu 80-100 USD. Ponadto jeśli nie posiadamy ubezpieczenia, szpital może żądać wpłacenia od nas zaliczki w wysokości ok. 2000 USD! Prosta kalkulacja pokazuje zatem, że polisa zwróci nam się prawdopodobnie już po pierwszej wizycie u lekarza. Suma obejmująca polisę nie może jednak należeć do najniższych, ponieważ leczenie wraz z ewentualnym transportem medycznym do polski będzie na pewno bardzo drogie. Zwróćmy na to uwagę wybierając ubezpieczenie do Urugwaju.

Kup ubezpieczenie

Przed wyjazdem zastanówmy się także, czy planujemy uprawiać na miejscu sporty ekstremalna lub wysokiego ryzyka takie jak np. nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, itp. Jeśli tak, to należy to zaznaczyć to przy zakupie polisy.

Gdzie kupić takie ubezpieczenie do Urugwaju?

Dawniej aby zakupić optymalną polisę należało udać się do kilku-kilkunastu oddziałów towarzystw ubezpieczeniowych i samodzielnie porównać oferty, co było czasochłonne i nużące. Dzisiaj zrobi to za państwa kalkulator, podlinkowany na naszej stronie, który błyskawicznie przeanalizuje dziesiątki ofert i zaproponuje najlepsze. Nie musimy już nawet odchodzić od komputera, chyba, że chcemy zrobić sobie kawę 🙂