Ubezpieczenie do Uzbekistanu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

By bezpiecznie zobaczyć Samarkandę

Azja przyciąga – egzotyką, odmiennością kultury, pięknymi bezkresnymi krajobrazami. Coraz częściej na urlop wybieramy kraje byłego bloku wschodniego. Dziś przybliżymy nieco realia związane z wizytą w Uzbekistanie a w szczególności zastanowimy się jakie ubezpieczenie turystyczne do tego kraju kupić i gdzie.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Uzbekistanu rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Uzbekistanu

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Poziom opieki medycznej na wpływ na zakres ochrony

Jak wyglądają koszty leczenia w Uzbekistanie? Na jakim poziomie jest opieka medyczna? O czym warto pomyśleć przed wyjazdem i na co zwrócić uwagę w jego trakcie, aby bezpiecznie i bez dodatkowych kosztów spędzić wymarzony i długo oczekiwany urlop?

Kup ubezpieczenie

Przed wyjazdem do Uzbekistanu należy koniecznie wykonać kilka podstawowych szczepień. Przede wszystkim są to szczepienia na błonicę/ tężec, żółtaczkę typu A i B, wściekliznę i dur brzuszny. Ważne jest także, aby udać się do lekarza jeszcze podczas pobytu w Polsce i dowiedzieć się jakie leki zaleca do zabrania ze sobą w podróż. mury obronneNa miejscu trzeba bardzo uważać kupując jedzenie na targowiskach gdyż poziom higieny jest tam daleki od standardów europejskich. Należy także zwrócić szczególną uwagę przy zakupie produktów alkoholowych – gdyż możemy się poważnie zatruć alkoholem metylowym. Ponadto na terenie Uzbekistanu, zwłaszcza na terenach graniczących z Afganistanem istnieje ryzyko zarażenia się malarią, dlatego też koniecznie należy zaopatrzyć się w repelenty i moskitierę, a także nosić ubrania zakrywające ręce i nogi aby ochronić się przed ukąszeniem komarów.

Prywatna opieka medyczna – zalecana

Jako, że jesteśmy w Azji nie obowiązują tu żadne przywileje związane z posiadaniem Karty EKUZ, dlatego też będąc jeszcze w Polsce zaleca się wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na kwotę nie mniejszą niż 20 000 EUR. Służba zdrowia w Uzbekistanie jest daleka od naszych europejskich standardów. Warto zatem zabezpieczyć się przed wyjazdem, aby w razie potrzeby leczyć się raczej w prywatnych niż publicznych placówkach opieki medycznej.

Koszt wizyty u lekarza ogólnego to wydatek rzędu 40 zł, za dobę w szpitalu zapłacimy około 200 zł – ale zaryzykujemy przy tym, przez wzgląd na złe warunki sanitarne w placówkach publicznych zarażeniem chociażby żółtaczką. Wybierając się do Uzbekistanu zaleca się wykupienie wszystkich potrzebnych lekarstw na terenie Polski, gdyż na miejscu w słabo wyposażonych aptekach możemy mieć z tym duży problem.

Gdzie kupić ubezpieczenie do Uzbekistanu?

Korzystając z naszej wyszukiwarki bez problemów i szybko znajdziemy ubezpieczenie które spełnia te oczekiwania. Wybierając się do krajów słabo rozwiniętych należy koniecznie pomyśleć o zabezpieczeniu się na czas choroby, aby nasze wakacje były przemiłym wspomnieniem a nie koszmarem lata.