Ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Mamy tanie loty ale czy tanie ubezpieczenia?

Wielka Brytania honoruje wydawane przez Narodowy Fundusz Zdrowia Karty Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nie oznacza to, że możemy się czuć w królestwie jak w domu. Przede wszystkim w ramach EKUZ możemy korzystać jedynie z placówek NHZ ( National Health Servive ), które maja podpisany kontrakt. Na początku wizyty należy poinformować, że chce się podjąć leczenie w ramach świadczeń publicznych. Bezpłatna na terenie Wielkiej Brytanii jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu (GP). Do szpitala udajemy się ze skierowaniem, lub w przypadkach nagłych i nie cierpiących zwłoki.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Holandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Wielkiej Brytanii

AXA
88 086zł
KL
8 809zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
Signal Iduna
88 086zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
100 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
300 000zł
KL
50 000zł
NNW
20 000zł
OC
1 000zł
Bagaż

Nieco inaczej niż w innych państwach wygląda opieka dentystyczna, która podzielona jest wedle zabiegów na trzy ryczałty. Za przegląd dentystyczny, Londyndiagnostykę i leczenie w nagłych przypadkach np. ból zęba zapłacimy: 16,20 funtów, za bardziej inwazyjne i długotrwałe leczenie zapłacimy więcej od 44,60 do 384 funtów. Za transport medyczny jak w większości krajów zapłacimy z własnej kieszeni, chyba że posiadamy dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii. Jak je wybrać?

Jakie ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii kupić?

Jeśli jednak chcemy czuć się bezpiecznie i spokojnie spędzić wakacje w Wielkiej Brytanii zaleca się, aby wykupić dodatkową polisę. Na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych jasno czytamy:

EKUZ uprawnia tylko do korzystania z podstawowych usług medycznych, dlatego wyjeżdżającym za granicę zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, jak również koszty opieki medycznej w prywatnych szpitalach i klinikach. Wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia (poza EKUZ).

W zależności od wybranej przez nas opcji ubezpieczenie dodatkowe umożliwi nam korzystanie ze świadczeń niepublicznych ośrodków pomocy medycznej. Dodatkowo, kupując ubezpieczenia w pakiecie, często znacznie rozszerzymy zakres polisy na przykład o NNW, utratę bagażu czy assistance.

Kup ubezpieczenie

Wybór ubezpieczenia to nic skomplikowanego jeśli skorzystamy z wyszukiwarek ubezpieczeniowych (udostępniamy taką po prawej stronie). Program poprowadzi nas przez kolejne kroki, gdzie wybierzemy interesujące nas opcje i zapewni wyszukanie, wśród ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych, najlepszego dla nas i dla naszej rodziny ubezpieczenia turystycznego do Wielkiej Brytanii.