Ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!
 1. FUKO
 2. Ubezpieczenia
 3. Turystyczne
 4. Zjednoczone Emiraty Arabskie

Futurystyczne metropolie pośrodku pustyni, rozległe pola naftowe, zielone oazy kontrastujące ze złotym kolorem piasku i błękitem oceanu, bogactwo ulicznych targowisk – witaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jednym z najbogatszych państw świata. Nie oznacza to jednak że nie można zapomnieć o dobrym ubezpieczeniu na wyjazd do Emiratów. I o tym będzie ten artykuł.

Gwałtowny rozwój gospodarczy, wywołany rozpoczęciem wydobycia ropy naftowej, uczynił z tego kawałka pustyni regionalne mocarstwo gospodarcze. Zjednoczone Emiraty Arabskie to jednak wciąż państwo arabskie, z surowymi zasadami obyczajowymi oraz bogactwem orientalnej kultury i zabytków. Zobacz, jak ubezpieczyć się przed podróżą do tego fascynującego miejsca.

Kup ubezpieczenie do ZEA

Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie turystyczne do Emiratów?

Każda polisa turystyczna ma pewien zakres podstawowych zabezpieczeń, który zazwyczaj obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz bagażu.

Dubai z lotu ptaka (foto: pixabay)

W poniższej tabeli znajdziesz proponowane przez nas sumy, na jakie powinno opiewać dobre ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Skąd te cyfry? Dla przykładu, za wizytę u lekarza ogólnego w ZEA zapłacimy 300 AED, co przy średnim kursie walut wynosi około 250 zł. Jeśli lekarz ogólny nam nie pomoże będziemy musieli zasięgnąć porady lekarza specjalisty, jest to koszt rzędu 250 – 500 AED. Kiedy będziemy zmuszeni do pozostania w szpitalu to po zakończeniu leczenia zostanie nam wystawiony rachunek. Za jeden dzień hospitalizacji bez dodatkowych płatnych badań ambulatoryjnych i specjalistycznych zostanie nam policzone od 1000 do 1500 AED. Tak wysokie koszta muszą być odzwierciedlone w wartości polisy, stąd sugerujemy ubezpieczenie KL na kwotę aż 50 000 EUR.

Przed wyjazdem, zaplanuj swój pobyt. Na tej podstawie oceń, jakie dodatkowe ubezpieczenie w Emiratach Arabskich może Ci się przydać. Pamiętaj, że polisa zdrowotna nie obejmuje leczenia urazów nabytych w trakcie uprawiania sportów, ani leczenia chorób przewlekłych oraz tropikalnych. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują także swoją pomoc, w razie problemów z miejscowym prawem (istotne w krajach arabskich) ale o tym niżej.

Zakres dobrej polisy do Emiratów, wraz z dodatkowymi elementami oraz minimalnymi sumami ubezpieczenia (SU), prezentujemy w tabelce:

Koszty Leczenia 50 000 EUR lub bez kwoty minimalnej
– transport medyczny do Polski do pełnej wartość KL
OC 50 000 EUR
NNW 5 000 EUR
Uwzględnij ryzyka
 • sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne – suma ubezpieczenia powinna być wyznaczona z uwzględnieniem kosztów leczenia oraz akcji ratowniczych w Emiratach. Minimalna kwota to 35 000 EUR
 • pomoc prawna i tłumacza – ze względu na rygorystyczne przepisy

Jeśli nie jesteś pewien, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie do Emiratów, zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W tym dokumencie znajdziesz niezbędne informacje, w tym wyliczenie przypadków, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do ZEA

AXA
132 129zł
KL
17 617zł
NNW
220 215zł
OC
1 762zł
Bagaż
Europa
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Generali
200 000zł
KL
20 000zł
NNW
50 000zł
OC
0zł
Bagaż
PZU Wojażer
200 000zł
KL
100 000zł
NNW
300 000zł
OC
5 000zł
Bagaż
Elvia
80 000zł
KL
5 000zł
NNW
50 000zł
OC
1 000zł
Bagaż
Aviva
400 000zł
KL
100 000zł
NNW
30 000zł
OC
2 000zł
Bagaż

Drogo, czy tanio? Ile kosztuje służba zdrowia w ZEA?

Na tak postawione pytanie, odpowiedź może być tylko jedna – drogo. I to bardzo. Koszt zwykłej konsultacji lekarskiej wynosi około 300 złotych, a u specjalisty od 250 do nawet 500 złotych. Jeszcze drożej wyniesie Cię doba hospitalizacji, za którą zapłacisz od 1 000 do 2 500 złotych1. Teraz wyobraź sobie, że taka tygodniowa kuracja, generuje wydatek w wysokości od 7 000 do nawet 15 000 złotych.

Pustynia to ogromna atrakcja dla każdego Europejczyka (foto: pixabay)

Oszczędzanie na ubezpieczeniu kosztów leczenia (KL) brzmi szczególnie nierozsądnie, jeśli weźmiesz pod uwagę jego koszt. Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na dwutygodniowy wyjazd, kosztuje zaledwie ok 100 złotych. Za tę cenę zyskasz dostęp do konsultacji lekarskich, hospitalizacji, kosztownych zabiegów i operacji, leków i opatrunków, a wszystko to na koszt Twojego ubezpieczyciela.

Z uwagi na wysokie koszty usług medycznych, pomyśl o równie wysokiej sumie ubezpieczenia (SU). Zalecamy wyznaczyć ją na kwotę minimalną 50 000 EUR, a nawet wykupienie polisy bez górnej granicy odpowiedzialności – jest to możliwe.

W ZEA przed skorzystaniem z usług medycznych, masz obowiązek zapłacić zaliczkę, a nawet całą cenę z góry. Jeśli musisz poradzić się lekarza, koniecznie zadzwoń najpierw do placówki swojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Skonsultuj cenę oraz zakres leczenia, tak by ubezpieczyciel nie mógł zasłonić się wyłączeniem swojej odpowiedzialności za pokrycie kosztów.

Najlepiej jeszcze przed wyjazdem upewnij się, czy ubezpieczenie do Emiratów pokrywa koszty leczenia chorób przewlekłych. Sprawdzisz to w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Jeśli cierpisz na choroby serca lub układu krążenia albo jesteś diabetykiem, koniecznie rozszerz swoją polisę o ubezpieczenie kosztów leczenia chorób przewlekłych. W gorącym klimacie Półwyspu Arabskiego, Twój organizm prawdopodobnie będzie miał problemy z zaaklimatyzowaniem się do nowych warunków.

Nie musisz natomiast martwić się chorobami tropikalnymi, które nie występują na terenie ZEA. Przed przyjazdem możesz wykonać kilka standardowych szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz durowi brzusznemu.

Safari wśród złotych piasków pustyni

Pobyt w 7 Emiratach Arabskich to niepowtarzalna okazja na przeżycie niesamowitej przygody pośrodku pustyni. Safari oferuje całą gamę atrakcji – offroad jeepem, zapierające dech w piersi widoki, sandboarding – czyli ślizganie się po stromych wydmach na desce, wizytę w beduińskiej wiosce połączoną z kolacją, przejażdżkę na wielbłądzie, pokaz tańca brzucha i wiele innych.

Piękna ale też ryzykowna przygoda. Warto mieć odpowiednie ubezpieczenie do Emiratów (foto: pixabay)

Zanim wsiądziesz do jeepa, który wywiezie Cię w głąb pustyni, pomyśl o swoim bezpieczeństwie. Kierowcy to profesjonaliści, jednak jazda z zawrotną prędkością po stromych wydmach, zawsze wiąże się z ryzykiem wypadku. A wycieczka na grzbiecie wielbłąda? Ona także może zakończyć się nieprzyjemnym w skutkach upadkiem.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w Emiratach nie ochroni Cię przed nimi, ale rekompensuje je chociaż w części. Nakłada na TU obowiązek zapłaty odszkodowania, w razie wystąpienia po Twojej stronie jednego z uszczerbków na zdrowiu, wskazanych w tabeli dołączonej do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU).

Kwota odszkodowania zależy od wysokości sumy ubezpieczenia (SU). Im wyższa suma tym większe odszkodowanie. Każdy uszczerbek zawiera przyporządkowaną do niego wartość procentową, która określa, jaka procentowa część sumy ubezpieczenia przysługuje, w razie wystąpienia tego uszczerbku u ubezpieczonego.

Ze względu na to, że ubezpieczenie NNW nie pokrywa kosztów leczenia, a stanowi jedynie odszkodowanie wypłacane już po powrocie do kraju, zalecamy ubezpieczyć się na wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na kwotę minimalną 5 000 EUR.

Czy w Emiratach Arabskich jest bezpiecznie? Czyli rzecz o ubezpieczeniu bagażu w Emiratach.

Pomimo tego, że w ZEA występuje jeden z najniższych wskaźników przestępczości na świecie2, nie gwarantuje to całkowitej ochrony Twojego bagażu. Taką ochronę zapewnia tylko dobre ubezpieczenie na wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe zobowiązuje się wypłacić ubezpieczonemu odszkodowanie, w razie kradzieży, zniszczenia albo zagubienia bagażu. W tym zagubienia go na lotnisku, podczas odprawy. Wbrew pozorom, wcale nie zdarza się to tak rzadko. Aż 7% wszystkich problemów z bagażami w trakcie podróży, dotyczy jego zaginięcia3.

Wysokość odszkodowania zależy od wartości bagażu, ale nie przekracza górnej granicy odpowiedzialności ubezpieczyciela. Dlatego uzależnij wybór sumy ubezpieczenia od wartości przewożonych rzeczy. Sprawdź także w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy ubezpieczyciel nie wyłączył swojej odpowiedzialności w przypadku utraty cennych przedmiotów, takich jak biżuteria albo drogi sprzęt elektroniczny.

Aktywny wypoczynek w wodzie

Wybrzeże ZEA to prawdziwa Mekka dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że możesz wybrać jedną lub spróbować co najmniej kilku atrakcji.

Kitesurfing to piękna przygoda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (foto: pixabay)

Do najpopularniejszych należą windsurfing i kitesurfing, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się także narty wodne, z których słynie Dubai Creek. Turyści spragnieni mocnych wrażeń często wybierają wakeboarding, który przypomina jazdę na snowboardzie, tylko że… w powietrzu!

Wybrzeże ZEA, podobnie jak inne kraje regionu, oferuje świetne warunki do nurkowania. Nałóż piankę i maskę, chwyć butlę tlenową i wskakuj do oceanu! Czeka na Ciebie bogactwo podwodnej fauny i flory, z zachwycającą rafą koralową na czele.

Wykonywanie sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, wiąże się jednak ze zwiększonym prawdopodobieństwem wypadków. Towarzystwa Ubezpieczeniowe dobrze to wiedzą, dlatego wyłączają leczenie urazów sportowych z zakresu podstawowego ubezpieczenia turystycznego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nie znaczy to jednak, że jesteś całkowicie pozbawiony ochrony. Jeśli rozszerzysz zakres polisy o ubezpieczenie sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka, ubezpieczyciel pokryje koszty Twojego leczenia. Minimalna kwota sumy ubezpieczenia jaką zalecamy, wynosi 35 000 EUR.

Jednak o tym, jaka konkretnie aktywność jest objęta ubezpieczeniem, każdorazowo decydują Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dlatego jeszcze przed wyjazdem upewnij się, z jakich dokładnie atrakcji chcesz skorzystać i czy wchodzą w zakres polisy.

Surowe prawo a ubezpieczenie do ZEA

Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do państw, w których życie publiczne podporządkowuje się ścisłym zasadom moralnym. Czy w Emiratach jest bezpiecznie? Jeżeli przestrzegasz tych zasad to tak. Ale one, dla przeciętnego Europejczyka, z pewnością wydadzą się niesamowicie restrykcyjne. Zakaz wchodzenia do meczetu w trakcie modlitwy, publicznego okazywania sobie uczuć, spożywania alkoholu w większości miejsc…to tylko niewielka część surowych obyczajów.

Kara za ciążę – Emiraty Arabskie (video: YouTube / Dokument z Lektorem PL)

Szczególne kontrowersje budzi zakaz odbywania pozamałżeńskich stosunków seksualnych, który dotyczy także ofiar gwałtów. W 2013 r., światową opinią wstrząsnęła informacja o skazaniu norweskiej turystki na 16 miesięcy więzienia, za seks pozamałżeński4. Problem w tym, że skazana była ofiarą gwałtu i gdyby nie zgłosiła tego przestępstwa na policji, pewnie uniknęłaby kary.

To ekstremalny przykład, ale kary pozbawienia wolności i grzywny grożą także za takie przewinienia, jak pijaństwo, fotografowanie budynków państwowych, agresywne zachowanie i wiele innych zachowań.

Zadbaj o to, by nie narażać się miejscowym. Jednak ze względu na mnogość restrykcji, istnieje ryzyko, że będziesz łamać zasady nieświadomie. Jeśli nie chcesz zostać bez pomocy radząc sobie z tamtejszym wymiarem sprawiedliwości, rozszerz swoją polisę o ubezpieczenie ochrony prawnej z górną granicą odpowiedzialności 30 000 EUR.

Ubezpieczyciel pomoże Ci w obronie oraz dochodzeniu praw, a także pokryje koszty:

 • postępowania sądowego,
 • konsultacji prawnej,
 • wynagrodzenia prawnika,
 • opłat sądowych oraz
 • dochodzenia odszkodowań.

Podsumowanie – jakie ubezpieczenie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybrać?

Bogactwo, przepych, złoto – magia Arabii przyciąga coraz częściej turystów nad Zatokę Perską. O czym powinniśmy wiedzieć wybierając się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

  Podsumowując powyższe informacje, jeśli wybierasz się do ZEA na wypoczynek, pamiętaj o zakupie standardowej polisy, która obejmuje ubezpieczenia:
 • kosztów leczenia o minimalnej sumie ubezpieczenia 50 000 EUR lub bez górnej granicy odpowiedzialności
 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym o minimalnej sumie ubezpieczenia 50 000 EUR,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków o minimalnej sumie ubezpieczenia 5 000 EUR,
 • bagażu o minimalnej sumie ubezpieczenia 500 EUR lub określonej na podstawie wartości przewoźnych rzeczy.

Dodatkowo, zaplanuj swój pobyt jeszcze przed wyjazdem i na tej podstawie dobierz pozostałe składniki polisy. Jeśli planujesz aktywnie spędzać czas, wykup ubezpieczenie sportów ekstremalnych lub sportów wysokiego ryzyka na minimalną kwotę 35 000 EUR.

Pamiętaj, że ZEA to kraj o surowym prawie i zasadach moralnych. Jeśli obawiasz się tamtejszego wymiaru sprawiedliwości, z ubezpieczeniem ochrony prawnej na minimalna kwotę 30 000 EUR, poczujesz się pewniej.

Przypisy

 1. Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Polak w państwie Zjednoczonych Emiratów Arabskich , https://abuzabi.msz.gov.pl/pl/wspolpraca_dwustronna/polak_w_zjednoczonych_emiratach_arabskich/polak_w_zjednoczonych_emiratach_arabskich (data dostępu 2019-04-02)
 2. BusinessInsider- Ranking najbezpieczniejszych państw świata , https://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/najbezpieczniejsze-kraje-swiata-ranking-wef/qltf216 (data dostępu 2019-04-02)
 3. ONET – Na lotniskach giną miliony bagaży, http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/na-lotniskach-gina-miliony-bagazy/5msjz6 (data dostępu 2019-04-02)
 4. Wyborcza – Norweżka zgłosiła w Dubaju gwałt. Pójdzie do więzienia za seks pozamałżeński, http://wyborcza.pl/1,75399,14298910,Norwezka_zglosila_w_Dubaju_gwalt__Pojdzie_do_wiezienia.html (data dostępu 2019-04-02)

Artykuły