Ubezpieczenie do Albanii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Czuj się bezpiecznie w kraju mercedesów

Albania to mało popularny kierunek wakacyjny, dzięki czemu nadal można tam znaleźć miejsca nie zdominowane przez turystów. Znajdziemy tam zarówno góry jak i plaże, a to wszystko na powierzchni dziesięciokrotnie mniejszej niż w Polsce! Pamiętajmy jednak, żeby przed wyjazdem zaopatrzyć się w polisę turystyczną.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Albanii rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Albanii

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Gdy przyjdzie się Tobie leczyć

Podstawową zaletą posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w Albanii jest możliwość zwrotu jego kosztów. Albania nie jest członkiem ani Unii Europejskiej, ani Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, wybrzeze zatem nie możemy liczyć na zabezpieczenie w ramach EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia. Ale uwaga – Polska ma podpisaną umowę z Albanią o bezpłatnym leczeniu… ale tylko w przypadku nagłych zachorowań! I to, dodajmy, jedynie w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, a te w Albanii mogą pozostawiać wiele do życzenia. Koszt wizyty w prywatnej klinice może wynosić 20-30 EUR, opłaca się więc wykupić ubezpieczenie turystyczne, którego koszt zaczyna się już od 1-2 EUR za dzień. Zwróci się szybko.

Gdy jedziesz samochodem

W podróż do Albanii możemy wybrać się własnym samochodem. Dobrze jednak wiedzieć, że miejscowi bardzo często łamią przepisy drogowe i dochodzi do wielu wypadków. Warto zatem zaopatrzyć się w ramach polisy w assistance drogowe, czyli ubezpieczenie mające na celu zorganizowanie natychmiastowej pomocy w razie wypadku lub awarii samochodu.

Przed czym jeszcze się ubezpieczyć w Albanii?

Dodatkowe usługi oferowane w ramach polisy turystycznej to między innymi ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym za szkody na osobie i na rzeczy (OC) czy pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego. Jeśli w podróż wybieramy się z biurem podróży, to warto dodatkowo rozważyć zakup usługi pokrycia kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Kup ubezpieczenie

Oferty wielu towarzystw można porównać za pomocą wyszukiwarki na naszej stronie. Jest to szybki, prosty i przede wszystkim tani sposób na zakup ubezpieczenia turystycznego do Albanii.