Ubezpieczenie do Azerbejdżanu

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Jakie polisy dla jadących na Kaukaz?

Azerbejdżan jest stosunkowo bezpiecznym krajem. Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zagrożenie przestępczością pospolitą jest niewielkie, a kradzieże samochodów, napady i rabunki są wciąż rzadkością. Mimo to warto rozważyć poszerzenie polisy o pokrycie kosztów rabunku, utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego, zwłaszcza jeśli lecimy samolotem. Do Azerbejdżanu można między innymi dostać się z Polski tanimi liniami z przesiadką w Budapeszcie, a jak wiadomo bagaże lubią najczęściej gubić się na lotniskach w trakcie przesiadek.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Azerbejdżanu

Wariant XSmall
128 718zł
KL
17 162zł
NNW
214 530zł
OC
1 716zł
Bagaż
Zakres Standard
128 718zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
90 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
160 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

Ruch drogowy a ubezpieczenie w Azerbejdżanie

Dużym problemem jest ruch drogowy. Kierowcy często nie przestrzegają jego zasad, nie sygnalizują skrętu, wymuszają pierwszeństwo, wyprzedzają na zakrętach i pod górę. Pieszy jest traktowany jako obywatel drugiej kategorii – nie ma pierwszeństwa nawet na pasach, w związku z czym często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. błotny wulkanDlatego powinniśmy wykupić ubezpieczenie turystyczne, które umożliwi nam zwrot kosztów leczenia i akcji ratowniczej przeprowadzonej nie tylko przez publiczną służbę zdrowia, ale również przez prywatne pogotowie.

Kup ubezpieczenie

MSZ podaje, że wezwanie prywatnej karetki może kosztować w okolicach 100 – 150 EUR, zaś wizyta u lekarza w prywatnej klinice ok 30 EUR. Łatwo zatem policzyć, że ubezpieczenie może nam się zwrócić już po pierwszej wizycie, zaś brak ubezpieczenia może nas narazić na bardzo wysokie koszty w przypadku wypadku. Pamiętajmy też, że poza Baku dostęp do pomocy medycznej jest utrudniony, zatem należy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z transportem medycznym.

Bezpiecznie w azerskich górach

Góry na północy kraju zachęcają do wyruszenia na wędrówki, są to jednak tereny dla doświadczonych górołazów. Przed wyruszeniem na szlak upewnijmy się, czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie zalicza trekkingu do sportów wysokiego ryzyka i czy nie musimy w takiej sytuacji dopłacić. Nie warto na tym oszczędzać, ponieważ koszty poszukiwawczej i ratownicze mogą opiewać na astronomiczne kwoty.

Pamiętajmy, że dobra polisa turystyczna ma wiele dodatkowych opcji takich jak NNW, OC czy assistance i warto zapoznać się z ofertą towarzystwa ubezpieczeniowego i Ogólnymi Warunkami Umowy (OWU) przed zakupem. Ubezpieczenia do Azerbejdżanu możemy porównać z oferty wielu towarzystw i kupić za pomocą naszej wyszukiwarki z prawej strony – szybko, tanio i wygodnie.