Ubezpieczenie do Chile

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Piękny kraj z wysokim kosztem leczenia

Chile to przede wszystkim raj dla osób kochających przyrodę i aktywny tryb życia. Do wizytówek kraju należy między innymi spektakularny Park Narodowy Torres del Paine na południu oraz okolice San Pedro do Atacama na północy. Do Chile należy również słynna Wyspa Wielkanocna. Zobaczenie tych miejsc to marzenie wielu ludzi. Nie pozwólmy jednak, żeby marzenie zamieniło się w koszmar z powodu braku odpowiedniej polisy turystycznej.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Chile rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Jaki zakres ochrony?

Fuerte NieblaChile jest jednym z najbezpieczniejszych krajów w Ameryce Łacińskiej. Zagrożenie przestępczością pospolitą występuje przede wszystkim w stolicy kraju – Santiago de Chile. Jeśli w trakcie naszej podróży zamierzamy sporo czasu spędzić w Santiago, to warto upewnić się, czy nasza polisa obejmuje ochronę w przypadku utraty zdrowia lub mienia w wyniku rozbojów czy kradzieży. W tym celu należy uważnie przeczytać Ogólne Warunki Umowy (OWU).

Jeśli planujemy aktywność fizyczną taką jak np. chodzenie po górach, to powinniśmy dopilnować, żeby w OWU znalazły się akcja ratownicza i poszukiwawcza, a także transport do szpitala. Bardziej ekstremalne sporty takie jak nurkowanie, narciarstwo czy wspinaczka mogą wymagać poszerzenia zakresu ochrony.

Koszty leczenia

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje, że prywatna opieka medyczna jest na dobrym poziomie. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 USD, specjalistycznej – 100 USD, doby pobytu w szpitalu ok. 350-400 USD. Są to bardzo wysokie koszta i naszym zdaniem nie warto ryzykować ponoszenia ich z własnej kieszeni. Każda dobra polisa turystyczna oferuje zwrot kosztów leczenia. Warto dodatkowo rozważyć NNW, a także OC i assistance jeśli planujemy wynajęcie samochodu.

Kup ubezpieczenie

Kupujemy ubezpieczenie do Chile

Odpowiednie ubezpieczenie możesz wyszukać już teraz nie ruszając się sprzed komputera. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki po prawej stronie. To dobry sposób nie tylko na oszczędność czasu, ale również pieniędzy, ponieważ porównywarki oferują często niższe ceny niż bezpośrednio w biurze wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Chile
5 (100%) 1