Ubezpieczenie do Czarnogóry

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie odwiedzając adriatycki klejnot

Czarnogóra stała się niezależnym państwem w 2006 roku, gdy na drodze referendum niepodległościowego odłączyła się od Serbii. Jest to kraj stosunkowo mało znany wśród turystów z Polski, ma on jednak do zaoferowania bardzo wiele, począwszy od plaż Morza Adriatyckiego po góry Durmitoru. Warto go poznawać z dobrym ubezpieczeniem turystycznym w kieszeni.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie do Czarnogóry rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Czym zaskoczy nas służba zdrowia?

Czarnogóra nie jest członkiem Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, dlatego nie możemy liczyć na EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dostęp do publicznej służby zdrowia jest dla Polaków bezpłatny tylko w nagłych przypadkach (pierwsza pomoc). Polskie MSZ podaje, że opłata za prywatną wizytę u lekarza wynosi od 30 do 50 EUR (bez opłat za dodatkowe badania diagnostyczne i zabiegi). Warto zatem rozważyć zakup polisy turystycznej chociażby pod kątem kosztów leczenia – polisa zwróci się nam prawdopodobnie już po pierwszej wizycie u lekarza.

Sporty podwyższonego ryzyka?

Jeśli planujemy nurkowanie lub chodzenie po górach to warto dowiedzieć się, czy tego rodzaju aktywność nie jest uznana przez naszego ubezpieczyciela za sporty wysokiego ryzykakosciółek i czy nie będzie trzeba dopłacić do polisy. W tym celu uważnie należy przeczytać Ogólne Warunki Umowy (OWU). Zwróćmy również uwagę, czy polisa gwarantuje nam zwrot kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej oraz transportu z użyciem śmigłowca w górach.

Kup ubezpieczenie

Inne przydatne usługi oferowane w ramach ubezpieczenia turystycznego to NNW, assistance, ubezpieczenie na wypadek utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego czy transport chorego do kraju. Pamiętajmy o polisie nawet gdy jedziemy na zorganizowaną wycieczkę, ponieważ wiele biur podróży wykupuje swoim klientom ubezpieczenia o minimalnej sumie. Szczególnie przydatne może okazać się pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego powrotu.

Gdzie kupić ubezpieczenie do Czarnogóry?

Ubezpieczenia można szybko porównać na naszej stronie korzystając z przeglądarki z prawej strony. Uzyskujecie Państwo ten sposób dostęp do wielu ofert towarzystw ubezpieczeniowych, które można łatwo porównywać i wybrać najlepsze.

Czarnogóra
4 (80%) 4