Ubezpieczenie do Finlandii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Św. Mikołaj braku polisy nie wybacza

Niestety Finlandia nie należy do krajów tanich jak na polską kieszeń. Drogie jest jedzenie, noclegi, podróżowanie – droga jest także służba zdrowia. W Finlandii św. Mikołaj nie zapewni nam niestety darmowej opieki medycznej. Za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, nawet posiadając jedynie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego będziemy musieli zapłacić około 11-22 euro, poza wyznaczonymi godzinami pracy o 15 euro więcej. Leczenie ambulatoryjne to każdorazowy koszt 22 euro, a pobyt w szpitalu to każdego dnia 26 euro ( na oddziałach specjalistycznych znacznie więcej – nawet potrójną stawkę).

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia do Finlandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Za usługi dentystyczne należy zapłacić około 35 euro. Transport medyczny do Polski pokrywany jest w całości za pieniądze pacjenta. renifer na drodzeBez EKUZ koszty wyglądają jeszcze bardziej przerażająco: wizyta u lekarza ogólnego: 60 euro, specjalisty: 70-100 euro, doba leczenia szpitalnego 600-700 euro. Jak widać leczenie w Finlandii do najtańszych nie należy, zatem i suma ubezpieczenia turystycznego nie może być niska.

Ambasador radzi

W Praktycznym Poradniku dla Polaków w Finlandii wydanym przez Ambasadora RP w Helsinkach czytamy:

Oprócz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można dodatkowo nabyć polisę ubezpieczeniową w firmie asekuracyjnej na wypadek powstania kosztów leczenia, których nie pokrywa NFZ.

Gdzie i jakie ubezpieczenie do Finlandii zakupić?

Wybierając się w podróż i mając świadomość tego, jak kosztowne jest leczenie w Finlandii, musimy pomyśleć i zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę wykupując dodatkowe ubezpieczenie. W ramach wykupionej polisy otrzymamy na przykład: bezgotówkową pomoc do sumy wysokości ubezpieczenia na koszty leczenia, monitorowanie leczenia, pomoc tłumacza, gwarancję transportu lub nawet ubezpieczenie bagażu i mienia.

Kup ubezpieczenie

Przy wyborze ubezpieczenia warto skorzystać z wyszukiwarki po prawej. Dzięki prostemu formularzowi możemy dokładnie określić co będziemy robić na naszym wyjeździe, jakiego ubezpieczenia turystycznego do Finlandii poszukujemy, na ile osób i w jakim terminie. System szybko przedstawi nam kilka najkorzystniejszych dla nas propozycji z ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz umożliwi zakup polisy poprzez płatności Internetowe.

Finlandia
4.7 (93.33%) 3