Ubezpieczenie do Haiti

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

To najbiedniejszy kraj półkuli zachodniej – solidnie się zatem zabezpiecz

To jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Jego sytuację w ostatnich latach dodatkowo utrudniły tragedie takie jak trzęsienie ziemi w 2010 roku, w wyniku którego życie straciło ponad 300 tysięcy osób oraz będąca następstwem trzęsienia epidemia cholery. Trzy miliony ludzi zostało bez dachu nad głową. Nadal jednak warto tam się udać w celach turystycznych – w związku z czym, warto kupić dobre ubezpieczenie.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online. Udostępniamy taką z prawej strony.
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20 000 EUR na leczenie i 5 000 EUR na akcje ratownicze. Musi obejmować ona również transport do kraju.
  • Zależnie od potrzeb ubezpieczenie turystyczne do Haiti rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub wystąpienie czy zaostrzenie chorób przewlekłych. Elementy te wpływają na cenę polisy.

Podróż na Haiti wiąże się z wieloma zagrożeniami takimi jak przestępczość pospolita czy choroby i niski poziom służby zdrowia. Jeśli mimo wszystko decydujemy się na podróż do tego kraju, koniecznie powinniśmy wybrać odpowiednią polisę.

kapeluszeDo konkretnych zagrożeń związanych z przestępczością należą porwania dla okupu, napady z bronią w ręku, jak również strzelaniny, szczególnie w stolicy kraju, Port-au-Prince. Polskie MSZ przestrzega nawet, że ze względu na napady rabunkowe nie zaleca się korzystania ze środków transportu publicznego oraz że działania organów porządku publicznego i wymiaru sprawiedliwości są mało skuteczne. Warto zatem pomyśleć nad ubezpieczeniem bagażu na wypadek jego utraty w wyniku rozboju. Taką możliwość udostępnia kalkulator po prawej stronie.

Niski poziom służby zdrowia

Służba zdrowia stoi na bardzo niskim poziomie i jest droga – za standardową wizytę możemy zapłacić nawet 100 USD. Trwa wspomniana wyżej epidemia cholery, występują różne choroby tropikalne. Nasze ubezpieczenie na Haiti koniecznie powinno obejmować, oprócz zwrotu kosztów leczenia w kwocie minimum 30 000 EUR, zwrot kosztów za transport medyczny do kraju lub najbliższej profesjonalnej kliniki medycznej.

Kup ubezpieczenie

Sytuacja w kraju jest niestabilna, dochodzi do zamieszek. MSZ przestrzega przed wyjazdem na Haiti. Jeśli mimo to zdecydujemy się na wyjazd, to upewnijmy się, czy nasza polisa nie straci ważności w momencie np. wybuchu konfliktu zbrojnego i czy będziemy mogli liczyć na ewentualną ewakuację. W tym celu przeczytajmy uważnie OWU, czyli Ogólne Warunki Umowy. Ubezpieczenie możemy wybrać korzystając z wyszukiwarki na naszej stronie, która porówna dziesiątki ofert towarzystw ubezpieczeniowych.

Haiti
5 (100%) 1