Ubezpieczenie do Irlandii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie w zielonym turystycznym raju

Zielona przestrzeń – ktokolwiek chce odpocząć od zgiełku miasta, pracy, hałasu powinien zagadnąć do Irlandii. To kraj w którym zieleń przywraca spokój ducha a przyroda zachwyca każdego nawet deszczowego dnia.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego do Irlandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

EKUZ czy polisa?

Jak wygląda leczenie na zielonej wyspie św. Patryka? Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia przeczytamy iż:

ruch prawostronny

Irlandia zapewnia obywatelom Unii po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego opiekę medyczną w niezbędnym zakresie z medycznego punktu widzenia.

Jak wygląda to w rzeczywistości? Z ważna kartą EKUZ możemy udać się do lekarzy posiadających podpisany kontrakt z funduszem zdrowia i do innych publicznych ośrodków pomocy medycznej, oznaczonych symbolem GMS. Koniecznie należy zaznaczyć, że chcemy być leczeni w ramach opieki publicznej, zgodnie z przepisami UE. Jest to wymagane ponieważ w Irlandii lekarze przyjmują zarówno w ramach opieki publicznej jak i prywatnej w tym samym gabinecie. Z uwagi na to, że po okazaniu EKUZ jesteśmy traktowani jak pacjenci ubezpieczeni w Irlandii należy pamiętać, że za leczenie konieczne w wyniku wypadku drogowego będziemy musieli zapłacić sami. Tak stanowi irlandzkie prawo. Za wyższe standardy leczenie będzie trzeba dopłacić lub posiadać dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Irlandii.

Bądź mądry z ubezpieczeniem

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia czytamy jasny komunikat:

EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Irlandii opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.

Warto zatem wykupić polisę ponieważ koszty leczenia w Irlandii są bardzo wysokie jak na nasze, kontynentalne kieszenie. Traktowani jak Irlandczycy, za opiekę medyczną przyjdzie nam zapłacić jak Irlandczykom – czyli słono. Oto przykłady: doba leczenia szpitalnego to koszt rzędu 200-800 euro, wizyta u lekarza ogólnego – 50 euro, a u specjalisty – 80-150 euro.

Kup ubezpieczenie

Ile kosztuje polisa turystyczna do Irlandii?

Koszty ubezpieczenia dodatkowego nie są wysokie. Dzięki kalkulatorowi ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych na naszym portalu, łato dostosujesz potrzeby i poznasz ceny. Nie przepłacaj, porównuj! Lepiej zapłacić mniej za turystyczne ubezpieczenie niż opierać się na EKUZ i wypróżnić portfel płacąc za irlandzką służbę zdrowia.

Irlandia
5 (100%) 2