Ubezpieczenie do Irlandii

ubezpieczenie już od kilku zł
kalkulacja w 1 minutę
porównaj ceny i kup online!

Bezpiecznie w zielonym turystycznym raju

Zielona przestrzeń – ktokolwiek chce odpocząć od zgiełku miasta, pracy, hałasu powinien zagadnąć do Irlandii. To kraj w którym zieleń przywraca spokój ducha a przyroda zachwyca każdego nawet deszczowego dnia.

Skrót artykułu:

  • Najważniejsze – nie przepłacaj, porównuj oferty wielu firm! W tym celu korzystaj z darmowych porównywarek z możliwością zakupu online (z prawej strony).
  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000EUR na leczenie i 5.000EUR na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju.
  • EKUZ nie wystarczy. Zakup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego do Irlandii zaleca sam NFZ.
  • Zależnie od potrzeb polisę rozszerzyć można o ochronę bagażu, OC lub choroby przewlekłe.

Najtańsze oferty ubezpieczeń do Irlandii

Wariant XSmall
85 812zł
KL
8 581zł
NNW
0zł
OC
858zł
Bagaż
Zakres Standard
85 812zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Travel Standard
90 000zł
KL
15 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Assistance Exclusive
800 000zł
KL
60 000zł
NNW
500 000zł
OC
3 000zł
Bagaż
Pakiet Mini
50 000zł
KL
20 000zł
NNW
100 000zł
OC
0zł
Bagaż
I Pakiet
120 000zł
KL
50 000zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż
Standard
85 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
600zł
Bagaż
Pakiet elastyczny
40 000zł
KL
0zł
NNW
0zł
OC
0zł
Bagaż

EKUZ czy polisa?

Jak wygląda leczenie na zielonej wyspie św. Patryka? Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia przeczytamy iż:

ruch prawostronny
Irlandia zapewnia obywatelom Unii po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego opiekę medyczną w niezbędnym zakresie z medycznego punktu widzenia.

Jak wygląda to w rzeczywistości? Z ważna kartą EKUZ możemy udać się do lekarzy posiadających podpisany kontrakt z funduszem zdrowia i do innych publicznych ośrodków pomocy medycznej, oznaczonych symbolem GMS. Koniecznie należy zaznaczyć, że chcemy być leczeni w ramach opieki publicznej, zgodnie z przepisami UE. Jest to wymagane ponieważ w Irlandii lekarze przyjmują zarówno w ramach opieki publicznej jak i prywatnej w tym samym gabinecie. Z uwagi na to, że po okazaniu EKUZ jesteśmy traktowani jak pacjenci ubezpieczeni w Irlandii należy pamiętać, że za leczenie konieczne w wyniku wypadku drogowego będziemy musieli zapłacić sami. Tak stanowi irlandzkie prawo. Za wyższe standardy leczenie będzie trzeba dopłacić lub posiadać dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Irlandii.

Bądź mądry z ubezpieczeniem

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia czytamy jasny komunikat:

EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Irlandii opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.

Warto zatem wykupić polisę ponieważ koszty leczenia w Irlandii są bardzo wysokie jak na nasze, kontynentalne kieszenie. Traktowani jak Irlandczycy, za opiekę medyczną przyjdzie nam zapłacić jak Irlandczykom – czyli słono. Oto przykłady: doba leczenia szpitalnego to koszt rzędu 200-800 euro, wizyta u lekarza ogólnego – 50 euro, a u specjalisty – 80-150 euro.

Kup ubezpieczenie

Ile kosztuje polisa turystyczna do Irlandii?

Koszty ubezpieczenia dodatkowego nie są wysokie. Dzięki kalkulatorowi ofert wielu towarzystw ubezpieczeniowych na naszym portalu, łato dostosujesz potrzeby i poznasz ceny. Nie przepłacaj, porównuj! Lepiej zapłacić mniej za turystyczne ubezpieczenie niż opierać się na EKUZ i wypróżnić portfel płacąc za irlandzką służbę zdrowia.